Toyota zamierza wirtualnie projektować samochody. Czy to ma prawo się udać?

Toyota postanowiła w ostatnim czasie podjąć współpracę z przedstawicielami japońskiej branży motoryzacyjnej. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zająć się popularyzowaniem wirtualnego projektowania samochodów. Powstała nawet w tym celu organizacja Japan Automotive Model-Based Engineering Center. Toyota tym samym nadal nie próżnuje, jeśli chodzi o wdrażania wirtualnych etapów tworzenia nowych samochodów.

Toyota zamierza wirtualnie projektować samochody. Czy to ma prawo się udać?
Podaj dalej

Toyota zamierza wirtualnie produkować samochody. Projekt jest bardzo duży

Toyota wspólnie z JAMBE ma teraz zająć się opracowywaniem nowych technologii projektowania samochodów. Członkami i założycielami JAMBE są takie marki jak Toyota, Subaru, Nissan, Mazda, Honda oraz japońscy producenci części do samochodów tacy jak AISIN, DENSO, Panasonic czy Mitsubishi Electric. Wszystkie te firmy nie wykluczają jednak rozszerzenia współpracy o kolejne firmy. Wszystko to w trosce o jakość oferowanych przez nich usług.

Teraz dzięki współpracy wszystkich wyżej wymienionych firm czas i koszty projektowania nowych samochodów ma być znacznie skrócony. Japońskie samochody mają dzięki temu stać się jeszcze bardziej konkurencyjne na rynku na świecie. Koncerny należące do JAMBE zamierzają wykorzystywać w swoich działaniach technologie MBD. Wszystko po to, aby promować technologię i mieć wpływ na ekologię środowiska.

Plany są ambitne, ale nie ma co się dziwić. Firmy biorące udział w projekcie to gwarancja solidności i jakości

toyota

Trzeba przyznać, że plany są bardzo obiecujące. Z dużym zaciekawieniem będziemy obserwowali rozwój tego projektu. Patrząc jednak już teraz na plany, jak i zakres firm uczestniczących w JAMBE możemy być pewni, że niedługo na pewno sporo jeszcze usłyszymy na temat wirtualnego projektowania samochodów w Japonii.

Przeczytaj również