Straż miejska ma nowy sprzęt, aby was kontrolować! To absolutna rewolucja

Straż miejska szuka już różnych metod, aby być skutecznym podczas swoich interwencji. Niedawno w Polsce powstał pierwszy oddział patrolowy na hulajnogach elektrycznych we Wrocławiu. Funkcjonariusze ścigający was na hulajnogach? Tak, historia dzieje się na naszych oczach.

Straż miejska ma nowy sprzęt, aby was kontrolować! To absolutna rewolucja
Podaj dalej

Straż miejska ma nowy sprzęt, aby was kontrolować. Chodzi o hulajnogi elektryczne! Tego jeszcze nie było

straz miejska oraz itd uprawnione do kontroli
foto: Tygodnik bydgoski

Funkcjonariusze wrocławskiej straży miejskiej otrzymali hulajnogi elektryczne z okazji obchodów 30-lecia funkcjonowania SM we Wrocławiu. Nowy sprzęt ma pomóc funkcjonariuszom w przemieszczaniu się w ciasnych, staromiejskich uliczkach w szybki sposób. Funkcjonariusze na hulajnogach będą patrolowali fosę miejską, bulwary nadodrzańskie oraz tereny rekreacyjne.

Straż miejska we Wrocławiu planuje także w najbliższym czasie przeprowadzenie zajęć dla uczniów szkół z zakresu bezpiecznego korzystania z elektrycznych hulajnóg. Na pewno pomysł ten jest bardzo ciekawy, zwłaszcza, że „hulajki” są ostatnio coraz to bardziej popularne. Ważne, aby młodzi użytkownicy mieli świadomość tego, co im wolno, a czego nie wolno podczas użytkowania tego rodzaju sprzętu.

Straż miejska we Wrocławiu ma rozmach. Szkoda, że inne ośrodki nie mogą pochwalić się taką ilością sprzętu

straz miejska

Przypomnijmy, że Straż miejska we Wrocławiu może pochwalić się już patrolami rowerowymi, pieszymi, konnymi oraz zmotoryzowanymi. Teraz do tego dochodzą jeszcze hulajnogi elektryczne. Trzeba przyznać, że funkcjonariusze tamtejszej straży nie mają na co narzekać. Ilość posiadanego przez ich sprzętu robi wrażenie.

Przeczytaj również