Nowoczesny terminal na lotnisku w Katowicach. A to nie koniec zmian

Lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach w najbliższym czasie przejdzie spore zmiany. Nie dość, że w planach jest rozbudowanie wszystkich stref lotniska, to na dodatek wybudowanie zostanie nowy główny terminal dla pasażerów. Szczegóły zmian, jakie zajdą na lotnisku znajdziecie w naszym artykule, w którym szerzej zajmujemy się tym tematem.

Nowoczesny terminal na lotnisku w Katowicach. A to nie koniec zmian
Podaj dalej

Katowice Airport przejdzie spore zmiany. W planie są duże inwestycje

mandat lotnisko kobieta

W latach 2024-2028 na lotnisku Katowice Airport ma dojść do wielu zmian. Plan inwestycji zakłada bowiem rozbudowanie wszystkich stref lotniska. Ponadto, ma pojawić się węzeł do przeładunku towarów i paliw w oparciu o bocznicę kolejową. Najbardziej kosztowną inwestycją będzie jednak bez wątpienia wybudowanie głównego terminala pasażerskiego.

W ciągu najbliższych czterech lat na lotnisku w Katowicach ma zostać wybudowany dwukondygnacyjny terminal pasażerski o powierzchni nawet 49 tys. mkw. Na dolnej kondygnacji będą stanowiska odprawy, hala przylotów oraz bagażownie. Na pierwszym piętrze umieszczone zostaną kontrole bezpieczeństwa, paszportowe oraz hala odlotów i strefa bramek wejściowych do samolotów. Obiekt ma być stricte połączony ze stacją kolejową „Pyrzowice Lotnisko”. Pozwoli na to specjalny tunel dla pieszych.

Inwestycja w lotnisko w Katowicach pozwoli obsługiwać nawet 8 mln pasażerów rocznie

Lotnisko
FOT. pixabay.com

Po zakończeniu pierwszego etapu prac inwestycyjnych, który został zaplanowany na 2028 rok, powierzchnia infrastruktury terminalowej będzie wynosić 82 tys. mkw. Pozwoli to na obsługiwanie nawet 8 mln pasażerów rocznie. Do 2030 roku w planie jest wyburzenie terminalu A. W jego miejsce ma powstać łącznik terminala B z terminalem głównym. Plany Katowice Airport są zatem bardzo ambitne. Z niecierpliwością czekamy już na efekty prac!

źródło: Kraków Airport

Przeczytaj również