Korzystasz często z Google Maps? Tych funkcji na pewno nie znałeś, a są niezwykle przydatne!

Google Maps to aplikacja, po którą sięga większość kierowców. Nie wszyscy jednak znają jej wszystkie funkcje. Aplikacja oprócz umiejętnego poprowadzenia nas w trasie, ma też kilka innych, przydatnych funkcji.

Korzystasz często z Google Maps? Tych funkcji na pewno nie znałeś, a są niezwykle przydatne!
Podaj dalej

Google Maps – czego nie wiedzieliście o tej aplikacji?

google

Jeśli korzystacie ze Spotify lub Apple Music, Google Maps umożliwi wam dostęp do kontrolek sterowania odtwarzaną muzyką. Wystarczy, że wejdziecie w Ustawienia i wybierzecie Nawigację, później klikacie Sterowanie odtwarzaniem muzyki i możecie się cieszyć prostym sterowaniem muzyki podczas jazdy.

Kolejną funkcją, często zapominaną przez kierowców jest trasa złożona z wielu punktów. Przy wprowadzeniu punktu początkowego i celu podróży wystarczy, że klikniecie trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu aplikacji i dodacie przystanek. Dzięki temu będziecie mieli ustawioną trasę nie tylko z punktu A do punktu Z, ale po drodze możecie zahaczyć również o kolejne miejsce.

Chcesz prywatności? Włącz tryb incognito

google maps telefon

Google Maps posiada również tryb, który umożliwia uniknięcie opłat drogowych. Wystarczy w sekcji Opcje trasy wybrać opcję Unikaj opłat, a dzięki temu możecie być pewni, że aplikacja poprowadzi was przez trasę nieuwzględniającą opłat np. za autostradę.

Co z prywatnością? Google również przygotowało się na taką opcję. Jeśli włączycie tryb incognito wyłączycie zbieranie informacji na waszym koncie. Wystarczy kliknąć w zdjęcie waszej profilówki i uruchomić potrzebny tryb. No i jak – przyznawać się, czego nowego się dowiedzieliście? Pamiętajcie, Google Maps jest na tyle funkcjonalną aplikacją, że nawet po kilku latach jej używania, możecie dowiedzieć się czegoś nowego.

Przeczytaj również