Kierowcy zostawiają telefony w samochodzie podczas upałów. A to bardzo poważny błąd!

Lato rozpoczęło się z kopyta, dzięki czemu w ostatnich dniach możemy cieszyć się z pięknej pogody, która nas raczy za oknami. Podczas upałów kierowcy muszą jednak pamiętać, by nie zostawiać niektórych rzeczy w samochodzie. Wśród nich są telefony komórkowe, które pod żadnym pozorem nie mogą być pozostawione same sobie w aucie podczas upalnych dni. Dlaczego? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Kierowcy zostawiają telefony w samochodzie podczas upałów. A to bardzo poważny błąd!
Podaj dalej

Kierowcy zostawiają telefony w samochodzie podczas upałów. A to proszenie się o awarię!

telefon aplikacja nawigacja
fot. pixabay

Telefony, które zostaną pozostawione w samochodzie podczas upałów są narażone na przegrzanie. Wiele z nich może uszkodzić się na tyle, że konieczna będzie droga naprawa, aby ponownie móc skorzystać z tego rodzaju sprzętu. Pamiętajcie zatem, by nie zostawiać telefonu w aucie podczas jego opuszczania. Miejcie go zawsze w kieszeni, aby zmniejszyć ryzyko jego uszkodzenia. Na czas podróży trzymajcie telefony w kieszeniach lub na uchwycie na krate wentylacyjnej, co ułatwi wam jego przechowywanie.

Warto także podczas podróży samochodem wyłączyć w swoich telefonach wszelkie programy pracujące w tle, których działania w danym momencie nie potrzebujemy. Powinno się zmiejszać obciążenie telefonu do minimum, aby zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami. Pamiętajcie, że nawet bezprzewodowe ładowanie waszego sprzętu ma wpływ na zwiększenie temperatury telefonu. Korzystajcie z oryginalnych ładowarek i starajcie się ładować swoje telefony w domu, by nie narazić sprzętu na awarię podczas jazdy samochodem.

Nie zostawiajcie telefonów w samochodzie podczas upałów. Narażacie je na kosztowne awarie!

telefon policja mandat

Jeśli wasz telefon przestanie działać i będzie niesamowicie gorący, nie uruchamiajcie go na siłę. Poczekajcie aż ostygnie i dopiero wtedy postarajcie się go ponownie uruchomić. Jeśli problem ten będzie jednak cały czas narastał, najlepiej nie włączać telefonu i po prostu w wolnej chwili udać się do autoryzowanego serwisu, w celu rozwiązania problemu. W upałach naprawdę łatwo jest uszkodzić telefon w samochodzie i warto, byście mieli to na uwadze i stosowali się do tych kilku zasad, które wam przedstawiliśmy. Uwierzcie nam – to działa!

Przeczytaj również