Hulajnogi elektryczne zakończyły tegoroczny sezon. Liczba użytkowników robi wrażenie

Hulajnogi elektryczne zakończyły swój żywot w bieżącym sezonie. Nic dziwnego, zima daje się coraz bardziej we znaki i zdecydowanie nie są to korzystne warunki do tego, aby poruszać się po drogach hulajnogami elektrycznymi. Operatorzy e-hulajnóg ogłaszają zatem zimową przerwę. To duże zmiany dla wielu Polaków, którzy uwielbiają poruszać się po mieście właśnie tym środkiem komunikacji. Kiedy hulajnogi wrócą na ulice? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym artykule, w którym nieco szerzej zajmujemy się tym tematem.

Hulajnogi elektryczne zakończyły tegoroczny sezon. Liczba użytkowników robi wrażenie
Podaj dalej

Hulajnogi znikają z polskich ulic. Nic dziwnego, zima mocno przeszkadza w ich użytkowaniu na drogach

nowe-przepisy-prawo jazdy szkolenia na hulajnoge
nowe przepisy obejma szkolenia na hulajnogę fot. Lime

Hulajnogi elektryczne Lime były oferowane w 2023 roku w 50 polskich miastach. Łącznie do dyspozycji użytkowników była flota 23 tysięcy pojazdów, które przyczyniły się do zredukowania emisji dwutlenku węgla o 296 ton. To z pewnością pozytywne informacje, jeśli chodzi o korzystanie ze społeczeństwa z usług elektrycznych hulajnóg.

„W tym tygodniu e-hulajnogi Lime opuszczają ostatnie polskie miasta i tym samym zaczynamy przerwę zimową. Jest to dla nas również intensywny czas, który wykorzystujemy na dokonanie podsumowań i analiz ubiegłego sezonu. Ponadto dokonujemy gruntownych przeglądów floty w naszym centralnym magazynie, modernizujemy pojazdy oraz opracowujemy plan na kolejny sezon. W Lime szczególną uwagę przykładamy do zasad bezpieczeństwa. Zaplanowaliśmy szereg działań edukacyjnych mających na celu poprawę poziomu bezpieczeństwa w miastach” – tłumaczy przedstawiciel firmy Lime, Damian Kupczak.

Hulajnogi elektryczne w 2024 roku jeszcze mocniej opanują polskie ulice? Wiele na to wskazuje

samochod kierowcy hulajnoga
mat,prasowe Mercedes

Lime wróci na polskie ulice już wiosną 2024 roku. Aktualnie trwają rozmowy przedstawicieli firmy z władzami kolejnych miast, bowiem firma chce zwiększyć zasięg swojej działalności na terenie Polski. Niektóre samorządy nawet same zgłaszają się do operatorów, aby możliwe było korzystanie z hulajnóg także na ich terenie. W tym sezonie i tak zakres Lime w Polsce został powiększony, a wiele wskazuje na to, że to dopiero początek i w przyszłym roku jeszcze więcej miast będzie zaangażowanych w korzystanie z hulajnóg, które mają wpływ na redukcję emisji dwutlenku węgla.

„Z usług oferowanych przez Lime skorzystało do tej pory ponad 3 mln użytkowników w naszym kraju. Widzimy jak dużym zainteresowaniem cieszy się oferowana przez nas usługa i jest to dla nas doskonała motywacja do dalszych działań. Dziękujemy wszystkim użytkownikom Lime za udany sezon 2023” – dodał Damian Kupczak, cytowany przez serwis MotoFakty.

Przeczytaj również