Apple w przyszłym roku zaprezentuje nową generację CarPlaya

Coraz więcej w ostatnim czasie możemy przeczytać o rozwoju zestawów głośnomówiących. Apple w przyszłym roku zamierza zaprezentować kolejną generację CarPlaya, a to dla kierowców oznacza jedno – spore zmiany i dużą rewolucję. Czego możemy spodziewać się po najnowszej odsłonie produktu Apple? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Apple w przyszłym roku zaprezentuje nową generację CarPlaya
Podaj dalej

Apple zaprezentuje nową generację aplikacji CarPlay. Szykują się duże zmiany dla kierowców!

apple music w carplay
photo credit : ambient.com

Podczas tegorocznej konferencji Apple już wyraźnie informowało o 16 wersji swojego popularnego systemu. Nowa wersja ma objąć rzecz jasna także CarPlay, czyli system, który pozwala nam integrować swój telefon z pokładowymi urządzeniami naszego samochodu. Podczas czerwcowej konferencji mogliśmy się dowiedzieć, że integracja smartfona i samochodu będzie jeszcze łatwiejsza, niż obecnie, co będzie dużym ułatwieniem dla kierowców.

Największa zmiana ma dotyczyć właśnie integracji smartfona z pokładem komputera. Nowa generacja programu CarPlay umożliwi wszystkim posiadaczom iPhone’ów na własną konfigurację wskaźników, takich jak chociażby prędkość, obroty, radio, czy sterowanie klimatyzacją. Nowy Apple CarPlay dodatkowo ma być wyposażony także w kilka innowacyjnych funkcji, dzięki współpracy firmy z kilkoma firmami w celu szybkiego rozwoju aplikacji.

CarPlay przejdzie sporą rewolucję. Co czeka kierowców w najbliższym czasie?

polski programista uruchamia carplay w tesli

Firma przedstawiła już podczas konfiguracji wstępną wizualicję aplikacji CarPlay. Trzeba przyznać, że ta zrobiła na nas spore wrażenie. Jeśli wszystkie zapowiedzi firmy się spełnią, możemy być pewni, że czeka nas naprawdę ciekawy i innowacyjny projekt, który będzie świetną opcją dla kierowców posługujących się na co dzień smartfonami ze stajni Apple.

Przeczytaj również