Aplikacja mObywatel zmieni się nie do poznania! Pojawi się wiele funkcji dla kierowców, będzie rewolucja

Aplikacja mObywatel w najbliższym czasie przejdzie ogromne zmiany. Mowa tutaj bowiem o nowej konfiguracji, która będzie miała miejsce na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2023 roku. W wakacje w aplikacji ma być udostępniona bowiem wersja mObywatel 2.0, a w niej nowe funkcje, również dla kierowców. Jakich zmian można się spodziewać? Co dokładnie się zmieni? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie oczywiście w naszym artykule.

Aplikacja mObywatel zmieni się nie do poznania! Pojawi się wiele funkcji dla kierowców, będzie rewolucja
Podaj dalej

Aplikacja mObywatel przejdzie gruntowne zmiany! Duże ułatwienia dla polskich kierowców

mObywatel 2.0 wejdzie w życie już na przełomie lipca i czerwca 2023 roku. W aplikacji będziecie mogli zobaczyć nową szatę graficzną, a korzystanie ze wszystkich funkcji ma być jeszcze bardziej intuicyjne. Nowi kierowcy po zdaniu egzaminu na prawo jazdy będą mieli dostęp do tymczasowego elektronicznego prawa jazdy, które będzie upoważniać ich do kierowania samochodem. Dlatego też nikt już nie będzie musiał czekać na odbiór dokumentów, by wsiąść do samochodu. To pierwsze udogodnienie, które zostanie wprowadzone w nowej aplikacji.

Oprócz tego czekają na nas kolejne nowości. W aplikacji otrzymamy specjalny mDowód. Mowa tutaj o nowym dokumencie tożsamości, który będziemy mogli używać w celu potwierdzenia naszych danych w urzędach, bankach i innych tego typu miejscach. Dodatkowo pojawi się możliwość zastrzegania numeru PESEL. Ochroni to wszystkich użytkowników aplikacji przed kradzieżą tożsamości, mowa tutaj chociażby o zaciągnięciu kredytu.

Co dokładnie zmieni się w aplikacji mObywatel? Już tłumaczymy!

dodatek w aplikacji mobywatel
Pixabay

Ale to nie wszystko. Aplikacja będzie miała także kilka innych nowych funkcji, które z pewnością docenicie. mObywatel umożliwi bowiem m.in. płacenie online za usługi administracyjne bez prowizji. Mowa tutaj chociażby o podatku od nieruchomości czy innych samorządowych opłatach. Dlatego też korzystanie z aplikacji będzie miało tyle korzyści, jak nigdy dotąd, co na pewno każdy z nas w swoim czasie doceni. Gwarantujemy! Kto z was już teraz korzysta z tej aplikacji? Dajcie znać w komentarzach!

Przeczytaj również