Android Auto gotowy ponownie dla polskich kierowców! Musicie tylko spełnić jeden warunek

Android Auto oficjalnie w Polsce! Taka informacja od dzisiaj dostępna jest już dla wszystkich polskich kierowców. Niektórzy z nas mogli korzystać z nowej funkcji aplikacji już od dłuższego czasu. Nie wszyscy jednak mogli to robić, ale już uspokajamy – Android Auto powinien bez problemu działać wszystkim kierowcom w naszym kraju.

Android Auto gotowy ponownie dla polskich kierowców! Musicie tylko spełnić jeden warunek
Podaj dalej

Polscy kierowcy ponownie mogą korzystać z Android Auto. Jak to zrobić w prosty sposób?

nowa funkcja w android auto
Google

Niektórzy kierowcy w naszym kraju nie mieli dostępu do oficjalnej wersji aplikacji Android Auto dostępnej w Sklepie Play. Dało się tę czynność pominąć, instalując u siebie odpowiedni plik z rozszerzeniem .apk. Mimo tego usługa ta nie była wtedy w Polsce jeszcze odpowiednio wspierana przez Google. Teraz już jest jednak odpowiednia wersja, którą mogą pobierać wszyscy kierowcy, którzy posiadają na swoich telefonach systemy starsze niż Android 10. To spore udogodnienie.

W jaki sposób można korzystać z Android Auto? To wręcz banalnie proste – wystarczy, że na postoju połączycie swój smartfon z waszym samochodem. Wystarczy zaciągnąć hamulec awaryjny z ustawionym trybem P w automatycznej skrzyni biegów. Później na smartfonie dostaniecie komunikat z prośbą o odblokowanie ekranu i następnie będziecie mogli przejść do konfiguracji aplikacji. Po chwili Android Auto powinien włączyć się od razu na samochodowym ekranie. Jeśli to nie zrobi się automatycznie, wystarczy, że w multimediach waszych samochodów znajdziecie ikonkę z aplikacją.

Android Auto ponownie dostępny dla naszych kierowców. Jak oceniacie tę aplikację?

google-android-auto-alpine

Jak sami zatem widzicie – nie jest to specjalnie trudne. Ale warto wiedzieć, że nie we wszystkich markach samochodów Android Auto działa doskonale. Na pewno działa on świetnie w samochodach Volkswagena, jednak nie jest to regułą. Dajcie nam znać o swoich doświadczeniach z komfortowym działaniem tej aplikacji, uwielbianej przez wielu kierowców w naszym kraju.

Przeczytaj również