Przydatna funkcja w Google Maps. Rodzina i znajomi mogą mieć na ciebie oko

Google Maps jest aplikacją bez której ciężko wyobrazić sobie współczesne podróże. Pomaga ona nam nam niemal na każdym kroku – i nie mamy tutaj na myśli wyłącznie samej nawigacji.  Jest wiele mniejszych i bardzo ciekawych funkcji, dzięki którym możemy ułatwić sobie życie. Warto zwrócić uwagę na jedną z nich, o których wiele osób może i słyszało, ale jeszcze nigdy z niej nie skorzystało. A na pewno warto!

Przydatna funkcja w Google Maps. Rodzina i znajomi mogą mieć na ciebie oko
Podaj dalej

Pokaż w Google Maps gdzie jesteś

paliwo google maps
fot. freepik

Planowanie dłuższych tras w Google Maps na pewno może dawać frajdę. Po drodze można na chwilę zawsze się gdzieś zatrzymać i zwiedzić kilka ciekawych miejsc. W końcu nie zawsze jest na to czas i okazja, więc czemu będą obok z tego nie skorzystać. Tego typu wyjazdy zawsze mogą martwić bądź budzić ciekawość wśród rodziny czy znajomych.

Aplikacja pozwala jednak wygenerować link z naszej trasy i na żywo śledzić innym, gdzie się znajdujemy i za ile dojedziemy do miejsca docelowego. To dobra alternatywa także dla tych, którzy po prostu na nas czekają i wiedzą na którą mogą się nas spodziewać. Taka opcja staje się coraz bardziej popularna. Głównie sprawdza się u osób, które pracują za kierownicą bądź mają do pokonania dużo kilometrów.

Samo wygenerowania linku jest niezwykle proste. Wchodzą w Google Maps po przygotowaniu trasy należy kliknąć na grafikę z trzema kropkami – jest ona w okolicach pola ”Twoja Lokalizacja”, a następnie wybrać funkcję udostępnienia trasy. Wygenerowany link można podesłać w każdej formie np. SMS-em, w wiadomości prywatnej na Facebooku, czy na WhatsApp. Osoba, która otworzy link zobaczy naszą trasę i miejsce, w którym obecnie się znajdujemy. Szczegółowo będzie mogła śledzić naszą trasę i np. wyczekiwać nas w domu z ciepłym obiadem.

google-maps-problem-rozwiazany
fot. freepik

Pomocna nawigacja

Współczesne podróżowanie po świecie dzięki Google Maps stało się niezwykle proste. Aplikacja okazuje się także niezwykle pomocna pod względem informowania o kontroli drogowej na danym odcinku. Choć temat ten zawsze wywołuje kontrowersje, to nie ma co ukrywać, że kierowcy to niezwykle doceniają. Dzięki temu wiele osób zdołało uniknąć mandatu.

Przeciwnicy jednak wskazują, że osoby pod wpływem alkoholu czy mające coś na sumieniu są dzięki temu informowani i mogą uniknąć konsekwencji. Temat oczywiście nie tyczy się samego Google Maps, ale każdej nawigacji która oferuje taką możliwość. Społeczeństwo patrząc na ”popisy” polskich kierowców coraz bardziej opowiada się za usunięciem takiej opcji.

Mimo wszystko zawsze trzeba doceniać te dobre strony, a Google Maps ma w ofercie wiele przydanych funkcji. W podróży można m.in. na szybko sprawdzić, gdzie warto się zatrzymać i zjeść coś dobrego. Można również znaleźć połączenia np. autobusowe i nie tylko! Także nawet osoby, które nie posiadają prawo jazdy doceniają tę aplikację bardziej, niż może się niektórym wydawać.

Warto sprawdzić, że Google Maps które posiadamy w telefonie posiada najnowszą aktualizację. Firma nieustannie wprowadza wiele ulepszeń, a te mogą się nie wgrywać automatycznie. Wówczas trzeba wejść w Google Play i wywołać ją ręcznie. To da nam pewność, że korzystamy z najnowszej wersji i żadna nowość nas nie ominie.

Przeczytaj również