Netflix znów podniesie opłatę za abonament. Ile trzeba będzie więcej zapłacić?

Netflix mimo ostatnich zmian, jakie zostały wprowadzone w Polsce, wciąż cieszy się dużą popularnością. Wyższa cena usługi i zmiany związane ze współdzieleniem konta, odstraszyły niewielką cześć osób. Zwłaszcza, że platforma streamingowa może pochwalić się topowymi serialami i filmami, które ciężko znaleźć w innym miejscu. W dodatku non stop zasypywana jest nowościami.

Netflix znów podniesie opłatę za abonament. Ile trzeba będzie więcej zapłacić?
Podaj dalej

W niedalekiej przyszłości Netflix zdrożeje

Akcjonariusze Netflixa dowiedzieli w trakcie przedstawiania rezultatów finansowych za ostatni kwartał, że firma w niedalekiej przyszłości zamierza ponownie dokonać zwiększenia opłaty za usługę. Ma też jednak pojawić się znacznie większy wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o plany abonamentowe. Będzie to wynikało z ciągłego polepszania oferty, a za tym niestety będą szły wyższe koszty.

Netflix
fot. Freepik

Podwyżki nie będą jednak znaczące, a bardziej symboliczne. Nie powinno być to zatem dużym obciążeniem dla budżetu domowego – zwłaszcza dla osób, które współdzielą konto na nowych zasadach. Zanim podwyżki pojawią się w Polsce, można spodziewać się, że minie nieco czasu. Tym bardziej, że nasz kraj dopiero co przeszedł ”nową rewolucję” pod względem zmian.

Reklamy na Netflix?

Platforma streamingowa dumnie ogłosiła że po wycofaniu podstawowego planu w niektórych krajach, niemalże połowa nowych użytkowników rejestrujących się, decyduje się na opcję z reklamami. I takie rozwiązanie ma też być wprowadzane krok po kroku w kolejnych państwach. Reklamy i mikrotransakcje mają pojawiać się równieżw ramach Netflix Games.

Netflix w Polsce obecnie posiada trzy plany abonamentowe dla swoich klientów. Podstawowy kosztuje 29 zł, standardowy 43 zł, a premium 60 zł. Każda dodatkowa osoba może dołączyć za dodatkową opłatą 10 zł.

Przeczytaj również