Google Maps z nową funkcją. Od teraz można zaplanować trasę i od razu kupić bilet!

Wspaniałe udogodnienie dla podróżujących znalazło się właśnie w Google Maps. Od teraz można nie tylko zaplanować trasę z poziomu ekranu naszego telefonu. Od razu można również zdecydować się na zakup biletu! Takie udogodnienie pojawiło się właśnie w najnowszej aktualizacji. Sieć sprzedaży biletów na PKP Intercity znacząco zyskuje w tym roku. Wcześniej podobna możliwość spotkała się w aplikacji Jakdojadę.

Google Maps z nową funkcją. Od teraz można zaplanować trasę i od razu kupić bilet!
Podaj dalej

Google Maps pozwala kupić bilet

google maps trasa
fot. freepik

Nie od dziś wiadomo, że Google Maps to już tak naprawdę nie tylko mapy. Aplikacja ta staję się wielką nowoczesną encyklopedią wiedzy o współczesnym świecie. Można z niej dowiedzieć się setek przeróżnych i potrzebnych informacji, dzięki którym łatwiej jest się poruszać i funkcjonować. Nieustannie firma rozwija się pod tym względem i wprowadza nowe rozwiązania.

Tym razem krok naprzód powstał dzięki współpracy z PKP Intercity. Od teraz pasażerowie planujący podróż pociągiem mogą szybko i łatwo sięgnąć po bilet na trasie, którą właśnie zaplanowali. A to wszystko z poziomu aplikacji, która bezpośrednio przekieruje do strony z możliwością zakupu.  To niewątpliwie zdecydowanie bardziej zachęcie wiele osób do tego, aby wybrać taki środek komunikacji publicznej.

Teraz można zdecydowanie szybciej i łatwiej sprawdzić sobie połączenia, poznając od razu cenę. Łatwiej też na pewno wyszukiwać okazji i planować podróże, o których wcześniej się nawet nie myślało. Takie udogodnienie sprawi, że przewoźnik na pewno sporo na tym zyska. Wyjazd na weekend czy na urlop stanie się znacznie łatwiejszy w planowaniu. W ostatnich latach pociągu w Polsce sporo zyskują w oczach i niechlubna opinia powoli przemija.

google maps podroz
fot. freepik

Polacy zaczynają doceniać jazdę pociąg

W oczach wielu Polaków pociąg wciąż pozostaje czymś nieco średniowiecznym. Kojarzy się z tym, że się spóźnia, jest przepełniony, nie ma gdzie usiąść, a warunki są lekko mówiąc nie najlepsze. Tak jest już od dłuższego czasu nie ma, co pokazuje np. liczba sprzedawanych biletów. W ramach UWH do końca lipca sprzedanych zostało już ponad 4,3 miliona biletów!

Pasażerowie widzą zatem zmiany na lepsze i widzą korzyści jakie płynął z jazdy pociągiem. Współpraca z Google Maps na pewno okaże się pod tym kątem także przełomowa. Można spodziewać się, że w nadchodzącym czasie wzrośnie statystyczna ilość osób, która decyduje się na taki transport. Łatwiejsza możliwość zakupu biletu, to także dobry pretekst do tego, aby odstawić samochód na parking i zdecydować się na podróż innym środkiem transportu.

Przeczytaj również