Disney+ zaczyna kroczyć taką samą drogą co Netflix

Kto posiada abonament Disney+ musi powoli szykować się na zmiany. Podobnie jak to miało miejsce na platformie Netfilix, tak i tutaj kończy się możliwość współdzielenia konta. Zmiany mają nastąpić 14 marca, a więc już w połowie przyszłego miesiąca. Firma również zmienia zapisy w regulaminie w tej kwestii, a więc warto obserwować zmiany, jakie będą zachodzić.

Disney+ zaczyna kroczyć taką samą drogą co Netflix
Podaj dalej

Disney+ wprowadza ograniczenia w używaniu konta

Netflix pokazał, że taki krok okazał się dla niego dobry pod kątem biznesowym. Dlatego też inne platformy postanowiły pójść tą samą drogą i osoby korzystające niezgodnie z regulaminem, nie będą już mogły tego robić. A więc kończy się możliwość dzielenia swoimi hasłami i kontami ze znajomymi. Trzeba będzie przygotować się zatem na większy wydatek, jeżeli dalej będzie chęć korzystania z Disney+.

Wbrew pozorom taka decyzja nie może być dużym zaskoczeniem dla użytkowników. CEO Disney’a już kilka miesięcy temu mówił o chęci podjęcia takiego kroku. Bob Igeer zatem zamienia teraz swoje słowa w czyny. Tym samym rozpoczyna proces zakończenia dzielenia się hasłami do jednego konta, by w ramach jednego abonamentu oglądać treści w kilku domach.

Netflix
fot. Freepik

Netflix po wprowadzeniu zmian pozwala dodać dodatkowego użytkownika subskrypcji już w pełni oficjalnie. Oczywiście dzieje się to za dodatkową opłatą, ale pozwala to dalej niejako dzielić się kontem, czyli dzielić koszty na daną ilość osób. Dzięki temu Netflix zyskał wielu użytkowników, bowiem zaczęto platformę bardziej traktować poważnie i doceniać.

Jakie ograniczenia w Disney+?

Choć mówi się o zakazach i ograniczeniach, które mają wejść w życie za kilka tygodni, to jednak tak naprawdę poza tym niewiele wiadomo. Nie wiadomo wciąż, jak będą wyglądały ograniczenia Disney+ po zmianach. Więcej szczegółów ma pojawić się w najbliższych dniach. Można się tylko domyślać, że będą wyglądały one podobnie jak na Netflix, ale zapewne nie tak samo.

Przeczytaj również