Vexx przemaluje Porsche Vision Gran Turismo na żywo podczas targów Gamescom

24 sierpnia tego roku rozpoczął się w Kolonii Gamescom, czyli największe na świecie publiczne targi gier komputerowych. Po raz pierwszy wystąpi na nich Porsche. Wraz z Pumą marka na specjalnie wybudowanym, nowoczesnym stoisku przybliży swoje partnerstwo w branży gier wideo.

Vexx przemaluje Porsche Vision Gran Turismo na żywo podczas targów Gamescom
Podaj dalej

Porsche Vision Gran Turismo i jego nowy wygląd

Główną gwiazdą stoiska Porsche i Puma będzie pokazowy model Porsche Vision Gran Turismo. Jego wygląd zmieni się na oczach widzów – artysta Vexx będzie malować pojazd na żywo w swoim charakterystycznym stylu street art.

Vision Gran Turismo jest pierwszym samochodem koncepcyjnym Porsche, który został specjalnie opracowany na potrzeby gry wideo. Swoją światową premierę miał w listopadzie 2021 roku, od marca można go prowadzić w grze Gran Turismo 7 na PlayStation.

Do najbardziej znanych artystów wizualnych na świecie obecnych w mediach społecznościowych należy Vexx, który stanowi przykład nowoczesnego, młodzieżowego wzornictwa. Będzie on dokumentować na swoich kanałach w serwisach społecznościowych przeprojektowanie Porsche Gran Turism.

Ponadto w tym samym czasie nowe wydanie „Porsche Vision Gran Turismo Vexx” pojawi się w sklepie Porsche Shop jako model w skali 1:18.

Inne atrakcje przygotowane przez obie marki

Warto również wspomnieć o innych atrakcjach przygotowanych przez Porsche oraz Pumę. Otóż na uczestników wydarzenia czeka strefa z symulatorami wyścigów, które pozwolą im na sprawdzenie swoich umiejętności na torach wirtualnych. 

„W ostatnich latach Porsche stale zwiększa swoje zaangażowanie w społeczność graczy i e-sportu. Podkreśla to nasza obecność na targach Gamescom” – powiedział Robert Ader, dyrektor Porsche AG ds. marketingu (CMO). „Projekt Vision Gran Turismo, naszego pierwszego samochodu sportowego stworzonego wyłącznie z myślą o wirtualnej przestrzeni, stanowi dla nas ważne osiągnięcie. Teraz Vexx nada mu zupełnie nowy wygląd. W ten sposób po raz kolejny chcemy zademonstrować nasz entuzjazm do współpracy z twórcami i sceną artystyczną – uważamy, że taka współpraca wzbogaca każdą ze stron”.

„Dla mnie jako artysty to wyjątkowa okazja, by stworzyć dla Porsche zupełnie nowy design” – skomentował Vexx. „Nowy wygląd Vision Gran Turismo nawiązuje zarówno do tożsamości Porsche jako marki, jak i do motywów z gier wideo. Jestem podekscytowany, że społeczność graczy będzie mogła wirtualnie poprowadzić ten samochód – ożywiając i materializując moje grafiki”.

Na stoisku pojawi się także zaprojektowana przez Vexxa kolekcja mody. Wśród zaprojektowanych ubrań są między innymi sportowe obuwie, T-shirty oraz bluzy z kapturem. Motywem przewodnim jest sylwetka przemalowanego Porsche z motywami z gier wideo.

Przeczytaj również