Seria Haikyuu wraca z kontynuacją w formie dwóch filmów. Pierwszy z nich trafi do kin już w lutym

Fani popularnego anime o licealistach grających w siatkówkę musieli czekać trzy lata na oficjalne informacje dotyczące przyszłości serii. W sierpniu 2023 roku oficjalnie ogłoszono, że seria Haikyuu (przynajmniej na razie) nie otrzyma kontynuacji w formie sezonu. W ramach tego zdecydowano się przedstawić dalsze losy bohaterów w formie dwóch filmów. Pierwszy z nich trafi do kin już w lutym. 

Seria Haikyuu wraca z kontynuacją w formie dwóch filmów. Pierwszy z nich trafi do kin już w lutym
Podaj dalej

Seria Haikyuu wraca z kontynuacją w formie dwóch filmów

W sierpniu zeszłego roku nastąpił długo wyczekiwany przełom. Fani wreszcie dowiedzieli się o kontynuacji serii Haikyuu.

Fot. IMAX

Dla tych, co nie wiedzą warto powiedzieć, że seria Haikyuu jest animowaną historią młodych licealistów w klubach siatkarskich. Fabuła skupia się na zmaganiach niskiego chłopaka: Hinaty Shoyo, który po zobaczeniu meczu siatkówki w telewizji, postanowił zostać kolejnym “Małym gigantem”. Wstępuje więc w szeregi licealnego klubu Karasuno i wraz z kolegami walczą o udział w Mistrzostwach Krajowych.

Poprzedni sezon Haikyuu został wyemitowany w 2020 roku, pozostawiając wielu fanów z ogromnym niedosytem. Czwarta odsłona serii zakończyła się bowiem przed rozpoczęciem najbardziej wyczekiwanej walki: pojedynku Karasuno z Nekomą. Teraz już wiemy, że ostateczne starcie pomiędzy tymi szkołami na Mistrzostwach Krajowych zostanie podzielone na dwie części. Pierwsza trafi do kin już 16 lutego 2024 roku w Japonii. 

Fani z innych krajów muszą jeszcze trochę poczekać, gdyż międzynarodowa premiera nie została jeszcze ogłoszona. 

Pierwsza część przygód nastolatków z Karasuno otrzymała tytuł: Haikyuu!! the Movie: Decisive Battle at the Garbage Dump

Przeczytaj również