Polacy żegnają się z ważnymi dokumentami! Życie wielu z nas zmieni się nie do poznania!

mObywatel to aplikacja, którą kojarzy pewnie wielu z was. W dzisiejszym artykule opowiemy wam o ważnych zmianach związanych z tym oprogramowanie, które znacznie ułatwią nasze życia. Wiele wskazuje na to, że dokumenty codziennego użytku odejdą w odstawkę. O co dokładnie chodzi?

Polacy żegnają się z ważnymi dokumentami! Życie wielu z nas zmieni się nie do poznania!
Podaj dalej

Polacy żegnają się z ważnymi dokumentami! Życie Polaków stanie się o wiele prostsze

Nie raz mamy do czynienia z sytuacja, kiedy w pośpiechu wychodzimy z domu i okazuje się, że nie wzięliśmy ze sobą bardzo ważnego przedmiotu. Oczywiście nie chodzi tu o prawo jazdy, którego od całkiem dawna nie musimy wozić ze sobą. Sprawa to dotyczy chociażby dowodu osobistego, bez którego nie możemy załatwić niektórych ważnych spraw oraz musimy okazać go podczas kontroli. Ewentualnie możemy skorzystać z innego dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość. Jednak okazuje się, że możemy skorzystać bardzo wygodnego ułatwienia. 

To jest już fakt, w Polsce nie będziemy musieli wozić ze sobą żadnych dokumentów, a zastąpi nam je tylko i wyłącznie jedna rzecz. Jak to jest możliwe? Otóż w ostatnim czasie Sejm uchwalił nową ustawę dotyczącą aplikacji mObywatel. Teraz wystarczy, że pobierzemy aplikację mObywatel. Jeszcze niedawno dokumenty w aplikacji nie równały się swoim fizycznym odpowiednikom. Wszystkie sprawy będziemy mogli załatwić właśnie przy pomocy telefonu, kilkoma kliknięciami. Jedynymi wyjątkami będą: przekraczanie granicy oraz składanie wniosku o nowy dowód osobisty. 

W aplikacji mObywatel będziemy mogli nosić przy sobie elektroniczne wersje dokumentów takich jak dowód osobisty, karta mieszkańca miasta, karty członkowskie różnych klubów i znacznie więcej. Ponadto będą tam dostępne również usługi e-Urzędu Skarbowego. Oznacza to, że nawet czekając na autobus będziemy mogli płacić online za usługi administracyjne m.in. składanie wniosków, wydawanie dokumentów, czy też uiszczanie opłat skarbowych.

Jeszcze więcej korzyści w przyszłości?

prawo jazdy wymiana dokument dokumenty obowiązek

Co więcej plany związane z aplikacją mObywatel sięgają znacznie dalej niż może się nam wydawać. W przyszłości będziemy mogli dostawać powiadomienia np. o otrzymaniu zwrotu podatku, czy nawet przyjęcia naszej pociechy do przedszkola. Wiele żmudnych formalności stanie się o wiele prostsze dla każdego z nas! Dajmy na to chociażby zbliżające się terminy ważności dokumentów, np. prawa jazdy lub dowodu osobistego. mObywatel poinformuje nas o końcu terminu, dzięki czemu wielu z nas uniknie bezsensownej kary. 

A wy co sądzicie o tej aplikacji? Może korzystacie z niej na co dzień, a jeśli nie to czym jest to spowodowane? Uważacie, że zbliżające się zmiany są dobre? Czy spowodują więcej problemów niż ułatwień? Koniecznie dajcie nam znać o tym w komentarzach! 

Przeczytaj również