Oszuści mają sposób na przejęcie pieniędzy z bankomatów. Czym jest Cash Trapping?

Wraz z biegiem lat pojawiło się wiele metod, które stosowane są przez złodziei, chcących pozyskać nasze środki. Mało kto o tym wie, ale dorwali się nawet do bankomatów. To prosty, a zarazem bardzo skuteczny sposób na kradzież wypłacanej gotówki. Czy kiedykolwiek słyszeliście o tak zwanym Cash Trappingu? 

Oszuści mają sposób na przejęcie pieniędzy z bankomatów. Czym jest Cash Trapping?
Podaj dalej

Oszuści mają sposób na przejęcie pieniędzy z bankomatów

bankomat dodatek do pensji
Freepik

Złodzieje mają swój sposoby na pozyskanie pieniędzy z bankomatów podczas wykonywania czynności przez klienta. To bardzo prosty, a zarazem bardzo skuteczny sposób na kradzież gotówki. Mało kto zdaje sobie z niego sprawę. Nazywany jest “Cash Trappingiem” i już zaraz dowiecie się, na jakiej dokładnie zasadzie działa. Ponadto pokrótce zastanowimy się, czy istnieje skuteczny sposób, aby uratować swoje pieniądze. 

Jak wygląda to w praktyce? Otóż złodzieje umieszczają specjalną listwę w bankomacie, z pokryciem klejącym, uniemożliwiającym klientowi wyciągnięcie wypłaconej gotówki. W rezultacie pieniądze zatrzymują się na listwie, zamiast trafić do rąk klienta. Cały haczyk polega na tym, iż z perspektywy banku transakcja uznawana jest za pomyślną. Bardzo łatwo w tej sytuacji o złe zinterpretowanie sytuacji. Klient może uznać to za błąd i ponownie spróbuje wypłacić gotówkę. Dopiero późniejsze sprawdzenie stanu konta może niemiło zaskoczyć poszkodowanego. 

Oszuści czekają na moment, aż osoba wypłacająca pieniądze oddali się od bankomatu i wtedy wychodzą z ukrycia. 

Czy możemy się przed tym uchronić? 

Niestety nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, której wszyscy by oczekiwali. W przypadku nieudanej próby wypłaty gotówki, nie powinniśmy oddalać się od bankomatu. Możemy spróbować własnoręcznie zweryfikować, czy nie padliśmy ofiarą oszustwa, próbując chwycić wcześniej wspomnianą listwę, która blokuje dostęp do pieniędzy. Ale co jeżeli nic to nie da, a z naszego konta bankowego zniknęły pieniądze? W takim razie, niezwłocznie powinniśmy powiadomić operatora banku o zaistniałej sytuacji. 

 

Przeczytaj również