HBO Max zakaże współdzielenia kont. Znamy orientacyjną datę wprowadzenia zmian

Popularne w naszym kraju HBO Max zdecydowało się pójść śladami popularnych serwisów streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime, czy Disney+. W głównym założeniu firma na przestrzeni najbliższych miesięcy zacznie wdrażać zakaz współdzielenia kont. Co więcej, znamy już mniej więcej datę, kiedy to nastąpi. 

HBO Max zakaże współdzielenia kont. Znamy orientacyjną datę wprowadzenia zmian
Podaj dalej

HBO Max zakaże współdzielenia kont

Fot. HBO Max

HBO Max to amerykańska platforma streamingowa oferująca szeroki wybór treści, znajdziemy tam filmy, seriale, czy produkcje dokumentalne. Usługa została uruchomiona w maju 2020 roku. HBO Max łączy w sobie zawartość HBO, oryginalne produkcje, a nawet wypożyczalnię filmów za drobną opłatą. Mimo bycia niedługo na rynku marka zdołała zdobyć sporą rzeszę fanów, a co za tym idzie popularność. Ostatnio dowiedzieliśmy się jednak o ważnej zmianie, jaka ma zostać wprowadzona na przestrzeni najbliższych miesięcy. Wielu użytkownikom może się to nie spodobać. 

Chodzi tu o zakaz współdzielenia konta, który spopularyzowany został przez Netflixa. Następnie w jego ślady poszedł Disney+ oraz Prime Video, czyli topowe portale streamingowe w naszym kraju. Jak widać nie tylko te serwisy zdecydowały się na poważne zmiany. 

Warner Bros będący właścicielem HBO zdecydował się na zakaz współdzielenia kont. Oficjalnie zapowiedziano, że zmian powinniśmy wypatrywać w najbliższym czasie. Po przeczytaniu ogłoszenia wiadomo, że nastąpi to pod koniec 2024 roku i potrwa do końca przyszłego. Ten okres będzie zapewne niósł za sobą stopniowe wprowadzanie ograniczeń. Zarząd podkreśla, iż traktuje to jako szansę na większy zarobek i wcale nie jest to wielkie zaskoczenie. Dlaczego? 

Otóż podobnymi pobudkami kierował się wcześniej wspomniany Netflix. Ten mimo otrzymywania wielu negatywnych komentarzy, a nawet gróźb i tak wcielił w życie swój plan. W praktyce okazało się, że decyzja ta była prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Netflix wcale nie zanotował spadków, a wręcz przeciwnie. Wyniki finansowe firmy wzrosły, potwierdzając skuteczność tej metody. 

 

Przeczytaj również