Netflix wprowadza zmiany dla subskrybentów

Popularność serwisów streamingowych utrzymuje się na wysokim poziomie. Dlatego Netflix zdecydował się na wprowadzenie zmian w subskrypcjach.

Netflix wprowadza zmiany dla subskrybentów
Podaj dalej

Aktualnie coraz mniej osób wyobraża sobie tydzień lub miesiąc bez obejrzenia ulubionego serialu na Netflix. Popularność produkcji jest na tyle duża, że wszelkie zmiany powinny być ostrożne. Okazuje się, że Netflix zdecydował się na radykalny krok i ogranicza możliwość płatności za usługę.

Jeśli korzystasz z iTunes masz problem

Netflix, jako globalny gigant w dziedzinie usług streamingowych, ogłosił istotne zmiany dotyczące sposobu płatności dla części swoich subskrybentów. Firma potwierdziła w rozmowie z The Verge, że rozpoczęła proces usuwania dostępu do planów płatności za pośrednictwem iTunes. Zmiana ta dotyczy subskrybentów korzystających z podstawowego planu, którzy dotychczas opłacali swoją subskrypcję za pomocą metod płatności dostępnych w iTunes. Od teraz, jak informuje przedstawiciel Netflix, Momo Zhao, konieczne będzie bezpośrednie dokonywanie płatności za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

Netflix komunikował to od dawna

Decyzja ta nie jest niespodziewana. Netflix już w 2018 roku zaprzestał akceptowania nowych subskrypcji poprzez aplikacje na urządzenia firmy Apple. W ten sposób chciał uniknąć opłat prowizyjnych na rzecz tego giganta technologicznego. Jednak dotychczasowi użytkownicy zachowali preferowane metody płatności. Niektórzy z nich cieszyli się dotąd dostępem do usług w cenie 10 dolarów miesięcznie, korzystając z tzw. „zamrożonych” stawek, aż do momentu wykluczenia z tego przywileju.

netflix współdzielenie konto
fot. freepik.com – freepik

Szykuje się korekta cen za abonament

Zmiany te wpisują się w szerszy kontekst dostosowań cenowych dokonywanych przez Netflix. Firma zlikwidowała najtańszy plan podstawowy bez reklam w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku, który był oferowany w cenie 10 dolarów. Po kolejnej korekcie cen, nowi klienci muszą obecnie płacić co najmniej 15,49 dolarów za możliwość oglądania treści bez przerw reklamowych. Opcja wspierana reklamami jest dostępna za 7 dolarów miesięcznie Podczas gdy za abonament Premium, umożliwiający oglądanie na czterech urządzeniach w jakości Ultra HD, subskrybenci muszą płacić 23 dolary. Ci, którzy dotąd opłacali usługę za pośrednictwem iTunes, będą teraz zmuszeni dostosować się do nowych stawek, jeśli zechcą zachować aktywną subskrypcję.

Istotna jest niezależność finansowa

Zmiany te są ważnym sygnałem dla rynku usług streamingowych, pokazującym dążenie firm do większej niezależności w kwestiach finansowych i operacyjnych. Dla subskrybentów oznacza to konieczność dostosowania się do nowych realiów płatności i, w niektórych przypadkach, przewartościowanie korzyści płynących z subskrypcji. Netflix, idąc tą drogą, potwierdza swoją pozycję lidera rynku, nieustannie szukającego optymalnych rozwiązań dla swojej globalnej bazy użytkowników.

Przeczytaj również