Dwa popularne komunikatory internetowe z nową funkcją. Przepisy Unii Europejskiej obowiązują od 6 marca 

Popularne komunikatory WhatsApp oraz Messenger doczekały się istotnych zmian, które w większym stopniu mogą wpłynąć na komfort korzystania z aplikacji. Inicjatorem takiego przedsięwzięcia była Unia Europejska, wprowadzając zmiany prawne od 6 marca 2024 roku. W głównym założeniu firmy, które się do tego nie dostosują zapłacą spore kary finansowe. Jak jednak okazuje się w praktyce wcale nie mamy się czego obawiać. Nowości mogą bowiem prędzej przynieść nam wiele korzyści aniżeli kłopotów. O co dokładnie chodzi? 

Dwa popularne komunikatory internetowe z nową funkcją. Przepisy Unii Europejskiej obowiązują od 6 marca 
Podaj dalej

Dwa popularne komunikatory internetowe z nową funkcją

whatsapp w tel
Pixabay

Obecnie żyjemy w czasach, gdzie ciężko wyobrazić sobie życie bez komunikatorów internetowych. Ostatnio mieliśmy do czynienia z poważną awarią Facebooka, Messengera oraz Instagrama. Mimo że nie trwała ona długo, to spora część ludzi zdołała popaść w niemałą panikę. Z biegiem lat staliśmy się nieco uzależnieni od tej formy komunikowania się ze sobą. Bez niej jesteśmy jak bez rąk. Unia Europejska zażądała od topowych firm zmiany, które weszły w życie 6 marca 2024 roku. Chodzi o wprowadzenie istotnej funkcji do komunikatorów. W przeciwnym razie na producentów czekać będzie surowa kara finansowa. 

No ale dobra, jak w praktyce wpłynie to na samych użytkowników, bo w końcu to jest dla nas wszystkich najważniejsze. Otóż wbrew pozorom okazuje się, że będziemy mieć z tego więcej dobrego niż złego. Chodzi tu o Digital Markets Act, w skrócie DMA, który nakłada wymóg kompatybilności między aplikacjami – komunikatorami. Oznacza to, że możemy odbierać wiadomości z WhatsAppa na Messengerze i na odwrót.

Zmiany obowiązują tylko na terenie Unii Europejskiej, i tak jak już wspominaliśmy weszły w życie 6 marca. Możemy być również pewni, że na tym wprowadzanie zmian się nie skończy. W niedalekiej przyszłości pozostałe popularne aplikacje tego typu zostaną ze sobą połączone.

Przeczytaj również