WhatsApp z ważną nowością. Dzięki tej aktualizacji, oszuści już wam nie zagrożą

W aplikacji WhatsApp pojawiła się nowa funkcja. Chodzi o blokowanie spamu – przez co nie będziecie musieli już dłużej martwić się o wiadomości od oszustów. Szczegóły na temat tej innowacji znajdziecie w naszym artykule, w którym szerzej zajmujemy się tym tematem.

WhatsApp z ważną nowością. Dzięki tej aktualizacji, oszuści już wam nie zagrożą
Podaj dalej

WhatsApp wprowadza ważną zmianę. To koniec z oszustami na popularnym komunikatorze?

kobieta-pokazuje ikone-programu-whatsapp
kobieta-pokazuje ikone-programu-whatsapp

WhatsApp cieszy się cały czas dużą popularnością. Nic zatem dziwnego, że w aplikacji coraz więcej oszustów, którzy za pośrednictwem tego komunikatora chcą zyskać dla siebie korzyści majątkowe. Od kilkunastu miesięcy prowadzono jednak intensywne prace, aby napływ oszustów zmniejszyć. Udało się to w końcu zrobić, dzięki blokowaniu spamu. Jak działa nowa funkcja w komunikatorze? Już tłumaczymy.

Od teraz za pośrednictwem WhatsAppa możemy mieć zablokowane wiadomości od nieznanych kontaktów, jednocześnie nawet ich nie otwierając. Brzmi ciekawie, prawda? A warto dodać, że jest to bardzo proste. W przypadku, kiedy na ekranie blokady pojawi się wiadomość, która zostanie oznaczona jako spam, wystarczy nacisnąć i przytrzymać powiadomienie. Wówczas otworzy się szereg opcji – takich jak zablokowanie danego nadawcy. Będziemy mogli też „Zgłosić kontakt”, aby WhatsApp przyjrzał się danemu nadawcy z większą uwagą. Ma to wyeliminować problem z oszustami i pomóc użytkownikom aplikacji w komfortowym funkcjonowaniu.

Zmiany wprowadzone w aplikacji powinny wszystkim nam ułatwić życie

Zmiana może i nie jest ogromna, ale wydaje się, że w codziennym użytkowaniu będzie można ją mocno odczuć. Widać, że Meta bierze sobie do serca problemy klientów i oby tak dalej, bowiem wysyp oszustów na Messengerze, Facebooku czy WhatsAppie to ostatnio prawdziwa plaga. Trzeba ich się pozbyć raz, a dobrze.

źródło: Meta + antyweb

Przeczytaj również