Darmowa aplikacja do ochrony dzieci w internecie. Czym jest i jak dokładnie działa?

 

Darmowa aplikacja do ochrony dzieci w internecie. Czym jest i jak dokładnie działa?
Podaj dalej

Poruszanie się w internecie czasem i dla dorosłego może okazać się niebezpieczne. Z tego względu ważne jest kontrolowanie i rozmawianie ze swoimi pociechami na temat przeglądanych przez nich treści. W dzisiejszym artykule porozmawiamy sobie o aplikacji, która zupełnie za darmo umożliwia rodzicom zminimalizowanie kontaktu z potencjalnie szkodliwymi treściami. Jak to dokładnie działa? Czy jest ona dostępna na każdej platformie? 

Darmowa aplikacja do ochrony dzieci w internecie

Kontrola pociech w dobie rozwijającej się ery internetu jest bardzo ważna. W 2024 roku łatwo natrafić na treści nieodpowiednie dla młodszej widowni. Dzieci nie zdają sobie sprawy z potencjalnego zagrożenia i nierzadko podróżują po mediach społecznościowych oraz podejrzanych stronach nie zdając sobie sprawy z zagrożenia. W celu zminimalizowania niebezpieczeństwa powstała w pełni darmowa aplikacja mOchrona, która pomoże rodzicom w skontrolowaniu przeglądanych treści. 

Oprogramowanie dostępne jest na wszystkich popularnych platformach. Dostęp do aplikacji mają zarówno użytkownicy sprzętu Apple, jak i ci korzystający z Androida. Podobna sytuacja ma miejsce z Microsoft Store oraz AppGalery. Wersja przeglądarkowa również istnieje. Znajdziemy ją pod tym adresem: rodzic-mochrona.ose.gov.pl.

W ramach usługi mOchrona rodzice mogą założyć konto, które pozwala im kontrolować, przeglądane przez dzieci internetowe treści i aplikacje. Bazowo blokowane są strony z przemocą i treściami nieodpowiednimi dla pociech. Ręcznie można za to ograniczyć dostęp do niepożądanych materiałów i oprogramowania. 

W praktyce nie różni się to za bardzo od innych podobnych narzędzi oferujących kontrolę rodzicielską. Dziecko może poprosić opiekunów o odblokowanie dostępu do określonych treści, a rodzic ma możliwość podjęcia w tej sprawie decyzji. Co więcej, jeżeli podejrzewacie, że wasze dziecko zbyt długo surfuje po internecie, to bez problemu możecie zdobyć raport. mOchrona udostępnia statystyki dotyczące czasu spędzanego przez dziecko przed ekranem. Pozwala to dość szybko wykryć problem i przyspieszyć interwencję. 

Przeczytaj również