Dacia uruchomiła aplikację na smartfony z funkcją rzeczywistości rozszerzonej. Dacia AR pozwala obejrzeć samochód w skali 1:1

Dacia przedstawia swoją nową aplikację, która pozwala posiadaczom oglądać samochody w skali 1:1! Zamiast iść do salonu, można zobaczyć jak prezentują się modele marki nowej identyfikacji wizualnej we własnym mieszkaniu. Dodatkowo na europejskich stronach internetowych producenta zaobserwujemy samochody Dacii w nowej odsłonie.

Dacia uruchomiła aplikację na smartfony z funkcją rzeczywistości rozszerzonej. Dacia AR pozwala obejrzeć samochód w skali 1:1
Podaj dalej

Nowoczesna aplikacja na telefony

Europejscy klienci co prawda już teraz mogą odkryć oraz skonfigurować wybrany przez siebie model, jednak muszą poczekać do października, zanim samochód trafi do ich rąk. Pojazdy z nowym logo pojawią się najpierw na międzynarodowym salonie samochodowym w Paryżu, a dopiero pod koniec tego roku w salonach Dacii. 

Marka już nie pierwszy raz udowodniła swoją pomysłowość – tym razem Dacia uruchomiła aplikację na tablety i smartfony z funkcją rzeczywistości rozszerzonej: Dacia AR. Co najważniejsze, jest ona prosta, nowoczesna oraz przyjemna w obsłudze – pozwala posiadaczom oglądać pojazdy w skali 1:1, a także wsiąść do środka. Nie ważne gdzie się znajdujemy wystarczy, że umieścimy nasz wirtualny samochód w dowolnym miejscu rzeczywistym. Możemy się do niego zbliżyć, obejść go, a nawet przybliżyć wybrane detale! Z tą aplikacją wszystko jest możliwe. 

Co ciekawe, ta niesamowita aplikacja jest w pełni bezpłatna i można ją znaleźć oraz pobrać z App Store i Google Play Store. Wystarczy tylko dostęp do smartfona lub tableta. Dacii przede wszystkim zależy na rozwiązaniach digitalowych, a to wszystko po to, żeby zapewnić jeszcze większą dostępność. Firma współpracowała ze Scale-1 Portal, czyli francuskim start-upem technologicznym, który na rynku specjalizuje się w narzędziach zapewniających immersyjne doświadczenia. 

Nowe oblicza samochodów Dacia i ich atrakcyjność

Od dzisiaj możemy skorzystać z aplikacji Dacia AR, aby bliżej przyjrzeć się nowej identyfikacji wizualnej gamy Dacii, w tym nowemu wyposażeniu, które będzie dostępne w przyszłych modelach:

Sandero Stepway

– pierwszy samochód Dacia, który zostanie wyposażony w szklany dach

– premiera silnika TCE 110

Duster

– nowy wlot powietrza dla samochodów z kierownicą po lewej stronie

– pierwszy samochód, który zostanie wyposażony w sterowane elektrycznie chowane lusterka boczne

– automatyczne wycieraczki

Podczas wprowadzenia nowej identyfikacji wizualnej, Media Nav oraz Media Display zostaną rozszerzone o darmowe aktualizacje map nawigacji przez pierwsze trzy lata. 

Poza tym Dacia odświeża nazwy różnych wersji wyposażenia. W zależności od modelu i kraju, gama składać się będzie z maksymalnie czterech różnych wersji:

– Access i/lub Essential to bardziej przystępne wersje

– Expression – wersja ze środka gamy

– Journey – najlepiej wyposażone modele.

Nowe nazwy Dacii przypominają konsumentom o tym, że marka oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, bez względu na to, na jaką wersję się zdecydujemy. Kompletnie nowa wizualizacja, odświeżona gama oraz nowa aplikacja są dowodem na to, że Dacia stale się rozwija, a jej usługi są coraz bardziej atrakcyjne. 

 

Przeczytaj również