Chris Taylor zostaje dyrektorem ds. informacji cyfrowej w Stellantis

Grupa Stellantis opublikowała informację o tym, że 5 września 2022 roku Chris Taylor otrzymał stanowisko dyrektora ds. informacji cyfrowej. Pełniąc swoje obowiązki na Chris Taylor ma pomóc przekształcić Stellantis w markę technologiczną zajmującą się zrównoważoną mobilnością.

Chris Taylor zostaje dyrektorem ds. informacji cyfrowej w Stellantis
Podaj dalej

Dyrektor ds. informacji cyfrowej jako wsparcie dalszego rozwoju technologicznego Stellantis

5 września 2022 roku Chris Taylor został mianowany na dyrektora ds. informacji cyfrowej. Na nowo utworzonym stanowisku pomoże on przekształcić Stellantis w firmę technologiczną, która zajmuje się zrównoważoną mobilnością. Chris Taylor nie będzie jedynie odpowiedzialny za strategię i technologie cyfrowe firmy, ale również za usprawnianie realizacji projektów IT i efektywności organizacyjnej.

„Chris ma dużą wiedzę na temat najnowocześniejszych technologii cyfrowych, dzięki której będzie wspierać nasze zaawansowane potrzeby biznesowe, zarówno w Stellantis, jak i dla naszych klientów” – powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis. „Jego doświadczenie w zakresie cyberbezpieczeństwa, nowych modeli biznesowych i rozwiązań ukierunkowanych na klienta pomoże stworzyć wartość dodaną, której potrzebujemy, aby osiągnąć ambitne cele naszego planu Dare Forward 2030”.

Chris Taylor wybrany nie bez przyczyny

Carlos Tavares Stellantis

Chris Taylor posiada niemal 30-letnie międzynarodowe doświadczenie w branży IT, które obejmuje wiele sektorów m.in. lotnictwo, produkcja, oprogramowanie oraz telekomunikacja. Przed wstąpieniem do Stellantis pełnił funkcję Chief Transformation Officer w firmie ServiceNow, a jeszcze wcześniej był globalnym wiceprezesem w Airbus Group. Żeby było tego mało Chris Taylor posiada tytuł doktora inżynierii lotniczej uzyskany na Uniwersytecie w Glasgow w Szkocji.

 

Przeczytaj również