Skandalista z Kanału Sportowego przechodzi do Kanału Zero. Krzysztof Stanowski przedstawił prawie cały skład

Krzysztof Stanowski, który 1 lutego 2024 r. zamierza wystartować z youtube’owym Kanałem Zero dopiął kolejny głośny transfer z Kanału Sportowego. Tym razem chodzi o byłego piłkarza, którego wypowiedzi nierzadko wywoływały skandal. Mowa o Wojciechu Kowalczyku, który jeszcze kilkanaście dni temu brylował w Kanale Sportowym.

Skandalista z Kanału Sportowego przechodzi do Kanału Zero. Krzysztof Stanowski przedstawił prawie cały skład
Podaj dalej

Kowal zapewni sportowe zasięgi?

Srebrny medalista olimpijski z Igrzysk w Barcelonie (1992), Wojciech Kowalczyk będzie w Kanale Zero odpowiedzialny za sport. „Kowal”, znany z ciętego języka, zapewne spełni rolę magnesu dla wielu internautów. Niezależnie od tego, czy ktoś się z nim zgadza, czy też nie, jego kontrowersyjny styl wypowiedzi przyczyniał się do generowania zasięgów w Kanale Sportowym.

W działce sportowej Kanału Zero Wojciech Kowalczyk będzie towarzyszył zapewne co najmniej dwóm osobom. Należy założyć, że jedną z nich będzie sam twórca projektu, Krzysztof Stanowski. Kolejną osobą odpowiedzialną za sport będzie Andrzej Twarowski, niegdyś znany komentator Canal+, ostatnio Viaplay. W sportowej sekcji zapewne nie zabraknie też Przemysława Rudzkiego i Kamila Gapińskiego, którzy w filmie odkrywającym kulisy powstawnia Kanału Zero wydawali się jedną z fundamentalnych osób przedsięwzięcia.

Krzysztof Stanowski ujawnił prawie cały skład redakcji

Jednak Kanał Zero będzie traktował o wielu innych sferach zainteresowań niż sport. Krzysztof Stanowski ujawnił, że do redakcji zaangażował też m.in. Jarosława Wolskiego, specjalizującego się w tematyce militarnej. Natomiast tematyką zdrowotną zajmie się Jakub Kosikowski, obecnie rzecznik i członek rady Naczelnej Izby Lekarskiej oraz rezydent onkologii klinicznej. Programy o prawie wspólnie poprowadzą znani szerzej, a jakże, prawnicy. Marcin Matczak (profesor, radca prawny, prywatnie ojciec rapera Maty) oraz Bogusław Leśnodorski (były prezes Legii Warszawa).

Skład twórców występujących w Kanale Zero będzie zatem liczyć ponad 20 osób. Już wcześniej ujawniono, że w obsadzie znajdą się m.in. dziennikarz i publicysta polityczny Robert Mazurek, raper Tede (Jacek Graniecki), youtuber Maciej Dąbrowski (Człowiek Warga), ekonomista Robert Gwiazdowski, inwestor Rafał Zaorski, ikona polskich mediów Marcin Meller, popularyzator naukowy Tomasz Rożek czy krytyk filmowy Tomasz Raczek.

Na kilka dni przed startem Kanał Zero ma ponad pół miliona subskrypcji. Dotychczas opublikowano na nim dwa filmy o tym czym będzie kanał i jak powstawał. Pierwszy z nich ma już 1,5 mln wyświetleń, natomiast drugi niebawem osiągnie milionowy pułap. Podczas gdy projekt Krzysztofa Stanowskiego jest na fali, jego poprzednie miejsce do kreacji treści – Kanał Sportowy mocno traci. Wyświetlenia pogarszają się z miesiąca na miesiąc, ale wciąż jest tam ponad 1 milion subskrybentów.

Przeczytaj również