Używasz AdBlocka? Możesz mieć problem, wchodząc na YouTube

Używasz na co dzień AdBlocka? Jeśli tak, to nie mamy dla ciebie dobrych informacji. Na mocy ostatnich aktualizacji YouTube, strona będzie znacznie spowolniona w przypadku używania zakazu reklam. Wszystko po to, aby zachęcić użytkowników do wykupienia pakietu YouTube Premium. Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszym artykule, w którym szerzej zajmujemy się tym tematem.

Używasz AdBlocka? Możesz mieć problem, wchodząc na YouTube
Podaj dalej

Używasz AdBlocka? Możesz mieć problem z komfortowym oglądaniem YouTube

YouTube mocno zachęca swoich użytkowników do zakupu pakietu premium. Zauważyli, że niektórzy jak ognia unikają oglądania reklam z powodu korzystania z AdBlocka i postanowili takim osobom znacząco spowolnić stronę, aby utrudnić im jej przeglądanie. Wielu użytkowników w ostatnim czasie zgłosiło na Reddicie, że YT o wiele wolniej działa przy włączonym Adblocku i można podejrzewać, że nie jest to przypadek.

Serwis technostrefa informuje, że pokrzywdzeni użytkownicy informowali o tym, że treści zacinały im się w dowolnym momencie, a i samo ładowanie filmów trwało o wiele dłużej niż zazwyczaj. Aby strona funkcjonowała normalnie, wystarczyło wyłączyć AdBlocka. To pokazuje, że YouTube jest mocno wyczulony na tym punkcie i robi wszystko, co tylko w jego mocy, aby ograniczyć wyłączanie reklam. Wszyscy, którzy chcą oglądać bez przerywania, muszą wykupić Premium i tyle. W przeciwnym razie spotkają się z uporczywymi utrudnieniami ze strony YT.

Wszystko spowodowane jest sztucznym limitem czasu zapisanym w kodzie. Skłoni to użytkowników do zakupu pakietu premium?

Wolniejsze działanie strony ma być spowodowane sztucznym limitem czasu zapisanym w kodzie YouTube, który powoduje opóźnione połączenie internetowe. Tym samym coraz więcej użytkowników z pewnością w najbliższym czasie zastanowi się, czy aby na pewno nie lepiej wykupić po prostu konta premium i komfortowo oglądać wszystkie filmy na ulubionej platformie.

źródło: Reddit, technostrefa

Przeczytaj również