W Polsce z Autopay korzysta już ponad 1,8 mln użytkowników. To w końcu dużo wygodniejsza opcja niż rządowa aplikacja e-TOLL do przejazdów płatnymi autostradami opartymi na videotollingu. W pełni zautomatyzowany system nie wymaga ręcznego wpisywania bramki wjazdowej oraz zjazdowej. Po poprawnym zarejestrowaniu cały proces ogranicza się do uruchomienia aplikacji w tle na telefonie.
Jakie zmiany od 1 lutego?
Jednak jak wynika z informacji przesłanej do użytkowników, od 1 lutego zmienia się regulamin Autopay. Operator nie informuje, jakie dokładnie zmiany wprowadzono, ale regulamin mocno się uszczuplił. Zamiast 72 stron, dokument będzie liczył tylko 37 stron. Jednak zapoznanie się ze zmianami wymaga wnikliwej analizy obu dokumentów.
Regulamin obowiązujący od 1 lutego nie jest jeszcze dostępny na stronie Autopay, rozesłano go jedynie na maile dotychczas zarejestrowanych użytkowników. Można się jednak spodziewać, że regulamin uległ optymalizacji, a zmiany precyzuję określone kwestie techniczne.
Garść statystyk
Z danych przekazanych przez Autopay wynika, że ponad 1,8 mln użytkowników aplikacji najczęściej używa jej w piątki. Dni z największym ruchem zbiegają się często z początkiem długich weekendów. W minionym roku był piątek, 12 sierpnia, gdy odnotowano wzrost ruchu o 48 proc. Najczęściej z apki korzystają użytkownicy Volkswagenów (10 proc.), ale popularna jest też wśród użytkowników aut marek Ford, Opel, Audi, Skoda i Toyota (po 7 proc.).
Najwięcej rejestracji (po 19 proc.) pochodzi z województw śląskiego i małopolskiego (autostrada A4). Autopay popularne jest też wśród mieszkańców woj. pomorskiego (autostrada A1), skąd pochodzi 17 proc. użytkowników.