Gamingowa konsola już nie tylko w Tesli. W co będzie można pograć na pokładzie BMW? Na początek 15 gier

Dziś samochodów nie są postrzega się przez pryzmat mocy czy przyspieszenia do setki. Coraz częściej najistotniejsze są multimedialne możliwości, np. streaming czy gaming. Wielu młodym ludziom swego czasu zaimponowała Tesla, która zaoferowała mocną pokładową konsolę do gier. Teraz swoją odpowiedź ma też BMW, które zamierza stale rozwijać możliwości gamingowe swoich aut.

Gamingowa konsola już nie tylko w Tesli. W co będzie można pograć na pokładzie BMW? Na początek 15 gier
Podaj dalej

BMW Group wraz z platformą do gier AirConsole po raz pierwszy wprowadza w nowym BMW serii 5 unikalną formę gier komputerowych w samochodzie. Kierowcy i pasażerowie będą mogli podczas postoju grać w tak zwane gry casualowe, zapewniając sobie na przykład zajęcie podczas ładowania. Oprócz nowego BMW serii 5 aplikacja AirConsole będzie stopniowo wprowadzana w kolejnych modelach BMW.

Granie w BMW
fot. BMW

Z okazji premiery nowego BMW serii 5, model BMW i5 zostanie zaprezentowany w unikalnym gamingowym wyglądzie. Nad jego stworzeniem czuwali profesjonaliści, czyli dział projektowania BMW. Dzięki temu BMW serii 5 Limuzyna zmieni się w doskonałe miejsce do gier nie tylko pod względem technicznym, ale także wizualnym.

Prosta obsługa za pomocą smartfona jako kontrolera

Do grania w samochodzie gracze potrzebują jedynie swojego smartfona, który pełni funkcję kontrolera, oraz zakrzywionego wyświetlacza BMW. Po uruchomieniu aplikacji AirConsole w samochodzie smartfon można intuicyjnie połączyć się z pojazdem, skanując kod QR na zakrzywionym wyświetlaczu. Następnie można od razu przystąpić do gry. Aplikacja AirConsole umożliwia jednoczesny udział kilku graczy. Do gry podczas postoju mogą również dołączyć pasażerowie na tylnych miejscach. Grać można w pojedynkę lub wspólnie ze wszystkimi pasażerami pojazdu, razem albo w trybie rywalizacji.

Granie w BMW
fot. BMW

AirConsole pozwala grać w tak zwane gry casualowe, które charakteryzują się łatwością obsługi i intuicyjnym sterowaniem. Oferta dostępna z okazji premiery nowego BMW serii 5 Limuzyna obejmować będzie różne gry. Przygotowano tytuły wyścigowe, sportowe, quizowe i muzyczne. Znajdziemy także gry symulacyjne, strategiczne, typu jump-and-run i logiczne. Około 15 tytułów, w które będzie można grać od samego początku, to między innymi „Go KartGo”, „Golazo”, „Music Guess” i „Overcooked”. Asortyment gier będzie stale rozwijany.

BMW i5 w unikalnym gamingowym wyglądzie.

BMW gaming
fot. BMW

Z okazji premiery gier samochodowych BMW Group prezentuje BMW i5 w unikalnym gamingowym foliowaniu. Jego stylistyka symbolizuje fascynację grami aż po ostatnie piksele. Duże piksele wyraźnie odnoszą się do kultowej już ery 8-bitowych gier komputerowych. Inspirację dla kolorystyki zaczerpnięto z różnych gier na platformę AirConsole. Elementy kontrolerów gier wideo okalają i5, nawiązując do unikalnego rozwiązania gier AirConsole w samochodzie, w którym smartfon przejmuje funkcję kontrolera, zapewniając najlepsze możliwe sterowanie w każdej grze.

Źródło: BMW

Przeczytaj również