Zniszczył automaty do gier, bo nie rozumiał instrukcji. Mało bystremu 28-latkowi grozi teraz do 5 lat za kratami

Gdańscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który na początku czerwca zniszczył trzy automaty do gier zręcznościowych. Sprawca tłumaczył swoje zachowanie zdenerwowaniem z powodu niezrozumienia instrukcji obsługi. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia o wartości prawie 5 tys. zł. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Zniszczył automaty do gier, bo nie rozumiał instrukcji. Mało bystremu 28-latkowi grozi teraz do 5 lat za kratami
Podaj dalej

Jak podaje pomorska policja, na początku czerwca do policjantów z komisariatu w Śródmieściu zadzwonił zgłaszający, który poinformował o zniszczeniu trzech automatów zręcznościowych typu boxer. Urządzenia miały zniszczone wyświetlacze i nie nadawały się do użytku. Pokrzywdzony wycenił straty na prawie 5 tys. zł. Policjanci zajęli się tą sprawą, przyjęli zawiadomienie, wykonali oględziny, ustalili oraz przesłuchali świadków, sprawdzili też monitoringi.

Sprawą zajęli się również kryminalni z komisariatu w Śródmieściu, którzy szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte informacje oraz monitoringi. Funkcjonariusze rozmawiali z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenie oraz sprawcy.

Kryminalni szybko ustalili rysopis sprawcy i zaczęli go szukać. Wczoraj po godz. 13.00 kryminalni zatrzymali mężczyznę na terenie Śródmieścia. 28-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut. Sprawca tłumaczył kryminalnym swoje zachowanie tym, że zdenerwował się niezrozumiałą instrukcją obsługi automatów. Za zniszczenie mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

POLICJA POMORSKA

Przeczytaj również