Wsparcie WhatsApp wygasa 24 października. Na tych telefonach już nigdy nie uruchomisz aplikacji

To bez wątpienia bardzo ważna informacja dla wszystkich tych osób, które korzystają z jednego na najpopularniejszych komunikatorów na świecie. WhatsApp zapowiedział właśnie, że już za kilka miesięcy przestanie obsługiwać niektóre wersje Androida.

Wsparcie WhatsApp wygasa 24 października. Na tych telefonach już nigdy nie uruchomisz aplikacji
Podaj dalej

Jak podaje niemiecki CHIP, WhatsApp ogłosił, że od 24 października 2023 r. przestanie obsługiwać niektóre starsze wersje Androida. O tym, że taka decyzja może zostać podjęta, branżowe media spekulowały już w kwietniu.

Jaka wersja Androida nie będzie już wspierana?

Android 4.1 to obecnie najstarsza wersja, na której można korzystać z WhatsApp bez ograniczeń. Jednak od określonej wyżej daty do dalszego korzystania z WhatsApp wymagany będzie co najmniej system Android 5.0 lub nowszy. WhatsApp podkreślił na swojej stronie, że użytkownicy, których to dotyczy, zostaną kilkakrotnie poinformowani z wyprzedzeniem i otrzymają przypomnienia o konieczności aktualizacji.

Ta zmiana nie będzie miała wpływu na większość użytkowników WhatsApp. Według aktualnych statystyk mniej niż jeden procent wszystkich użytkowników nadal korzysta z wersji starszej niż Android 5.0. Biorąc pod uwagę, że WhatsApp ma ponad dwa miliardy użytkowników na całym świecie, jest to stosunkowo niewielka liczba, szacowana na około milion urządzeń.

Jeśli korzystasz ze starszego smartfona i nie masz pewności, czy ta zmiana będzie na niego miała wpływ, zalecamy sprawdzenie aktualnie zainstalowanej wersji Androida.

Przeczytaj również