Until Dawn trafi na duży ekran. Gra Sony to dopiero początek - w kolejce do adaptacji czekają same hity

Sony w dalszym ciągu przekopuje swój katalog gier pod kątem adaptacji filmowych (ciągle zapominając, że jest przecież Bloodborne). Następną grą tej firmy, która trafi na duży ekran, jest Until Dawn, interaktywny horror z 2015 roku opracowany przez firmę Supermassive Games i wydany przez Sony.

Until Dawn trafi na duży ekran. Gra Sony to dopiero początek – w kolejce do adaptacji czekają same hity
Podaj dalej

Tematem zajmą się mistrzowie filmów grozy

Według The Hollywood Reporter adaptację wyreżyseruje David F. Sandberg (Zgasły światła i Shazam!). Z kolei za scenariusz ma być odpowiedzialny Gary Dauberman, który najbardziej znany jest ze scenariuszy do serii horrorów Annabelle i Zakonnica.

Until Dawn koncentruje się na grupie ośmiu młodych ludzi, którzy próbują przetrwać noc w niebezpiecznym schronisku w górach. Ta upiorna gra ma rozgałęzioną narrację i w zależności od podjętych decyzji (lub niepowodzeń w szybkich wydarzeniach*) niektóre postacie mogą nie przetrwać do czasu uratowania grupy następnego ranka.

* Szybkie wydarzenia – minigra zrealizowana w formie interaktywnej sekwencji, podczas której gracz nie ma bezpośredniej kontroli nad ruchem ani działaniami postaci i musi naciskać konkretne przyciski w ściśle określonym czasie, by wykonywana czynność zakończyła się powodzeniem.

Until Dawn

To dopiero początek – w kolejce czekają najważniejsze tytuły Sony

Biorąc pod uwagę, że dowolna lub wszystkie postacie mogą zginąć w nocy, istnieją setki możliwych zakończeń gry, więc ciekawie będzie zobaczyć, w jakim kierunku podążą Sandberg i Dauberman w kwestii finalnych rozstrzygnięć w filmie. Co ciekawe w grze Until Dawn wystąpiło kilku znanych aktorów, w tym Hayden Panettiere, Jordan Fisher i zdobywca Oscara Rami Malek.

Sony zaadaptowało już kilka swoich gier do zastosowań filmowych i telewizyjnych, w tym aktorskie wersje Uncharted (kolejny filmowy pastisz, który stał się filmem), Gran Turismo , Twisted Metal i The Last of Us. Podobno w przygotowaniu są także adaptacje Ghost of Tsushima , Horizon: Zero Dawn i God of War.

Przeczytaj również