Spotify z nową, przełomową funkcją. Jej możliwości są niemal nieograniczone

Spotify podąża śladem wielu innych firm z branży technologicznej i zanurza się w świecie AI. Teraz największa platforma muzyczna na świecie ogłosiła AI Playlist – nową funkcję w wersji beta, która umożliwia tworzenie list odtwarzania zawierających kilka słów pasujących do naszego nastroju.

Spotify z nową, przełomową funkcją. Jej możliwości są niemal nieograniczone
Podaj dalej

Dzięki nowej funkcji użytkownicy będą mogli w znacznie prostszy sposób odszukiwać utwory spełniające ich kryteria. Na przykład zamiast szukać w sieci utworów pomagających zasnąć, wystarczy zadać chatbotowi zadanie: relaksująca muzyka, sen, spokój. AI na podstawie naszych preferencji tworzy następnie pełną playlistę. Możliwości tego rozwiązania są niemal nieograniczone.

W wyszukiwaniu za pomocą AI można używać podpowiedzi odnoszących się zwierząt, miejsc, aktywności, postaci z filmów, kolorów oraz emoji. Spotify informuje jednak, że na najtrafniejsze wyszukiwanie można liczyć podając gatunek, nastrój, artystę lub dekadę.

Jak to działa?

Wersja beta AI Playlist jest dostępna dla abonentów Premium na urządzeniach z Androidem i iOS w Wielkiej Brytanii i Australii. Niebawem nowa opcja pojawi się zapewne w większości krajów na świecie. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy kliknąć „+” w prawym górnym rogu biblioteki. Następnie przechodzimy do opcji Lista odtwarzania AI i wybieramy jedną z przygotowanych opcji, lub tworzymy własną playlistę z pomocą AI.

Przeczytaj również