Chat GPT dostępny bez konieczności rejestracji

Wczoraj OpenAI udostępnił ChatGPT dla użytkowników bez konta. Firma określiła to posunięcie jako część swojej misji „szerokiego udostępniania narzędzi takich jak ChatGPT, aby ludzie mogli doświadczyć korzyści płynących ze sztucznej inteligencji”.

Chat GPT dostępny bez konieczności rejestracji
Podaj dalej

Na pewno pozwoli to również na zgromadzenie większej ilości danych do analizy i być może skłoni większą liczbę użytkowników do tworzenia kont i subskrybowania lepszego dostępu do GPT-4 zamiast starszego modelu GPT-3.5, który otrzymują bezpłatni użytkownicy.

Przetestowałem natychmiastowy dostęp, który – zgodnie z zapowiedzią Open AI – pozwolił mi rozpocząć nowy wątek GPT-3.5 bez podawania danych logowania. Pojawił się standardowy ekran chatbota „Jak mogę ci dzisiaj pomóc?” z opcjonalnymi przyciskami do rejestracji lub logowania. Wszystko działa więc bez zarzutu. Od wczoraj zatem każdy, kto tylko chciałby spróbować „pobawić” się ChatemGPT, może to zrobić niemal od razu po wejściu na stronę.

OpenAI twierdzi, że ponad 100 milionów ludzi w 185 krajach korzysta z ChatGPT przynajmniej raz w tygodniu. Są to oszałamiające liczby jak na 18-miesięczną usługę firmy, o której wiele osób jeszcze dwa lata temu nawet nie słyszało. Wczorajszy ruch daje tym, którzy wahają się przed utworzeniem konta, możliwość wypróbowania zmieniającego świat chatbota.

 

Przeczytaj również