Przetarg na laptopy czwartoklasistów nie zostanie unieważniony. Ministerstwo Cyfryzacji dementuje doniesienia

W związku z artykułem opublikowanym na stronie www.CHIP.pl, Ministerstwo Cyfryzacji stanowczo zaprzecza, że przetarg na laptopy dla czwartoklasistów został unieważniony. Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej nie wstrzymuje żadnych czynności w przetargu, który jest realizowany zgodnie z założonym harmonogramem. Termin dostawy komputerów pozostaje bez zmian – pierwsza tura laptopów trafi do uczniów we wrześniu br.

Przetarg na laptopy czwartoklasistów nie zostanie unieważniony. Ministerstwo Cyfryzacji dementuje doniesienia
Podaj dalej

W harmonogramie przetargu przewidziano czas na ewentualne odwołania do KIO. Podpisanie umów ramowych z wykonawcami i umów wykonawczych zaplanowane jest na lipiec. Wtedy też poznamy ostateczne ceny laptopów oraz wykonawców w każdym z 73 regionów kraju. 20 czerwca 2023 r. Krajowa Izba Odwoławcza rozpatrzyła odwołanie wniesione przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na dostarczenie laptopów dla uczniów klas czwartych – tj. Grupa E sp. z o.o., ITD24 Sp. z o.o. oraz F.H.U. „HORYZONT” Krzysztof Lech.

KIO uwzględniła odwołanie i nakazała COAR odrzucenie oferty wykonawcy Bechtle direct Polska Sp. z o.o. na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych z powodu niezgodności z warunkami zamówienia. W konsekwencji tego i zgodnie z Procedurą Zamówień Publicznych, COAR odrzucił ofertę wykonawcy Bechtle direct Polska Sp. z o.o., dokonał ponownej czynności wyboru ofert i opublikował informacje o wynikach postępowania na platformie zakupowej COAR.

To oznacza, że do etapu podpisania umowy ramowej na dostawę sprzętu komputerowego dla uczniów przystępuje 13 oferentów, którzy zadeklarowali w swoich ofertach, że dostarczą przewidywaną przez zamawiającego liczbę laptopów. Obecnie proponują oni sześć modeli laptopów spełniających wymogi specyfikacji warunków zamówienia. W najbliższym czasie firmy te będą mogły rozpocząć proces podpisywania umów ramowych.

MINISTERSTWO CYFRYZACJI

Przeczytaj również