Nvidia jest już trzecią najcenniejszą firmą w USA. Wyprzedzili nawet Google

Nvidia radzi sobie coraz lepiej. Do tego stopnia, że ​​producent chipów wyprzedził Alphabet, spółkę-matkę Google, stając się trzecią najcenniejszą firmą w Stanach Zjednoczonych.

Nvidia jest już trzecią najcenniejszą firmą w USA. Wyprzedzili nawet Google
Podaj dalej

Wiadomość ta pojawia się niemal natychmiast po tym, jak NVIDIA wyprzedziła Amazon w rankingach, a wartość firmy wynosi obecnie 1,83 biliona dolarów. Na świecie zajmuje czwarte miejsce, za amerykańskimi firmami Microsoft (3,04 biliona dolarów) i Apple (2,84 biliona dolarów) oraz saudyjskim państwowym koncernem naftowym Saudi Aramco (2,07 biliona dolarów).

To najnowszy przykład tego, jak boom na sztuczną inteligencję spowodował gwałtowny wzrost akcji producenta chipów. Nvidia wzrosła o ponad 2 proc., zamykając się na poziomie 739,00 dolarów za akcję.

Symbolicznym kamieniem milowym jest potwierdzenie, że Nvidia stała się ulubieńcem Wall Street dzięki zwiększonej sprzedaży chipów AI, cenionej nawet wyżej niż niektóre duże firmy produkujące oprogramowanie i dostawcy usług w chmurze, którzy opracowują i integrują technologię AI w swoich produktach. – czytamy na parkiet.com.

Raport kwartalny firmy zostanie opublikowany w środę, 21 lutego. I chociaż oczekuje się, że będzie pozytywny, wszystko, co będzie gorsze od doskonałego, może obniżyć wycenę firmy, a co za tym idzie, ranking. Prognozy przewidują, że kwartalne zyski firmy NVIDIA potroją się do 20,37 miliarda dolarów. Z kolei zyski netto wzrosną szacunkowo o 400 procent, do 11,38 miliarda dolarów.

Przeczytaj również