Niewidzialne przyczepy TIR-ów stały się faktem. To nie żart - rozwiązanie jest przełomowe

Największym problemem kierowców jeżdżących z przyczepami jest mocno ograniczona widoczność za samochodem. Valeo znalazło jednak na to rozwiązanie.

Niewidzialne przyczepy TIR-ów stały się faktem. To nie żart – rozwiązanie jest przełomowe
Podaj dalej

Podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas Valeo zaprezentowało XtraVue Trailer. Jest to system, który sprawia, że przyczepa staje się „niewidzialna” dla kierowcy. Innowacyjna technologia powoduje, że przyczepa lub przyczepa kempingowa stają się niewidoczne w lusterku wstecznym pojazdu ciągnącego go. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie manewry są łatwiejsze i bezpieczniejsze dla kierowcy.

Jest to możliwe dzięki systemowi kamer, który zamontowany jest na aucie. Obraz z rejestratorów przekazywany do specjalnego procesora, który następnie go przetwarza i nakłada na siebie to, co jest za przyczepą na samą „przyczepę”.

Następnie obraz przekazywany jest na dodatkowy wyświetlacz, dzięki któremu kierowca ma 100% widoczności na to, co dzieje się za samochodem. Rozwiązanie to ma nie tylko ułatwić manewrowanie autem z dużą przyczepą, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo poruszania się takim samochodem.

Według Valeo system kamery cofania umożliwia manewrowanie „z łatwością, niezależnie od wielkości holowanej przyczepy lub przyczepy kempingowej”. Chociaż istnieją inne systemy kamer cofania, ta wersja jest jedyną technologią, która pozwala kierowcom widzieć przez przyczepę.

Przeczytaj również