Media Markt i Saturn będą sprzedawać samochody. Powstaną też dwie nowe sieci sklepów - zupełnie inne od tych, które znamy

Dwie szalenie znane sieci sklepów z elektroniką – Media Markt i Saturn, planują w najbliższej przyszłości sprzedaż samochodów w wielu krajach Europy. Nie jest to jednak nowość, aktualnie w Media Markt w Hiszpanii można już bez problemu kupić elektryczne Volvo.

Media Markt i Saturn będą sprzedawać samochody. Powstaną też dwie nowe sieci sklepów – zupełnie inne od tych, które znamy
Podaj dalej

Samochód ze sklepu z elektroniką – to się już dzieje

W rozmowie z ” WirtschaftsWoche ” szef Ceconomy – Karsten Wildberger opowiedział o nowych planach dla oddziałów Media Markt i Saturn. Pierwszą rzeczą, o której mówił, była elektromobilność. Niektórzy dealerzy za granicą już oferują samochody elektryczne, na przykład modele szwedzkiego Volvo można dostać w sklepach Media Markt w Hiszpanii. Wildberger potwierdził, że w przyszłości oferta trafi również do Niemiec, oraz być może innych krajów na terenie UE. Aktualnie trwają poszukiwania partnerów do współpracy na rynku samochodowym.

Media Markt i Saturn mają również bardziej skupić się na temacie zrównoważonego rozwoju. Wildberger zapowiedział, że w przyszłości naprawę samochodów powinien obejmować abonament. Ponadto, przy zakupie nowego urządzenia, lub samochodu, będzie możliwość zostawienia w sklepie starego sprzętu.

Nowe sklepy Xpress i Smart

Media Markt to niemiecka, międzynarodowa sieć supermarketów oferujących sprzęt RTV, AGD, komputery, oprogramowanie, multimedia, filmy, muzykę, sprzęt oświetleniowy i fotograficzny. Posiada ponad 1000 sklepów w Europie. Wraz z siecią sklepów Saturn tworzy Holding Media-Saturn, należący do spółki handlowej Ceconomy, która została wydzielona z Grupy Metro w 2017 roku.

W przyszłości ekspansja będzie w coraz większym stopniu koncentrować się na nowych, mniejszych oddziałach. Sklepy Xpress i Smart o powierzchni od 600 do 1200 metrów kwadratowych istnieją już między innymi na Węgrzech i we Włoszech. Wildberger w jednym z wywiadów zapowiada, że ​​pierwsze placówki Smarta mają zostać otwarte „po Wielkanocy” w południowych Niemczech – niedługo potem mają się pojawić kolejne.

źródło: CHIP.DE
fot: folletosofertas.es

 

Przeczytaj również