Korzystasz z NETFLIX? Od czerwca koniec z dzieleniem kont - musisz płacić, jeśli chcesz oglądać filmy i seriale

Wielu użytkowników Netflix udostępnia swoje hasła do konta rodzinie i znajomym. W ten sposób oczywiście amerykański gigant gigant streamingowy traci każdego roku ogromne pieniądze. Co prawda w 2022 roku pojawił się pomysł ukrócenia tego procederu, jednak ostatecznie Netflix się z niego wycofał. To jednak ma zmienić się już niebawem, bo w czerwcu br. i niestety – będziemy musieli dopłacić.

Korzystasz z NETFLIX? Od czerwca koniec z dzieleniem kont – musisz płacić, jeśli chcesz oglądać filmy i seriale
Podaj dalej
netflix drive to survive f1
fot. pixabay

Chcesz oglądać – płać!

Netflix zapowiedział, że wkrótce podejmie zdecydowane działania przeciwko udostępnianiu haseł. Rozwiązanie blokujące możliwość udostępniania konta ma być gotowe w tym kwartale, czyli do końca czerwca 2023 r.

Co za tym idzie, każda osoba korzystająca z czyjegoś konta, będzie musiała w przyszłości stworzyć specjalne subkonto, za które oczywiście trzeba będzie zapłacić. Ile? Tego niestety jeszcze nie wiadomo. Nowy system działa już w niektórych krajach (m.in. w Kanadzie, Nowej Zelandii, Hiszpanii i Portugalii). Klienci Netflix muszą ustawić swoją „główną lokalizację” i kontrolować, kto ma dostęp do konta na stronie „Zarządzaj dostępem i urządzeniami”. Dodatkowi członkowie” muszą być dodawani przez posiadacza konta.

Subkonta mogą korzystać z Netflixa tylko na jednym urządzeniu i mogą tworzyć tylko jeden profil (brak profilu dziecka). Muszą być w tym samym kraju co konto główne i otrzymać ofertę, za którą płaci główny użytkownik. Według szacunków Netflix, około 100 milionów ludzi korzysta z danych logowania swoich znajomych czy członków rodziny. Netflix chce by ci, którzy do tej pory nie płacili nic, zaczęli płacić niewielki abonament. Dlatego właśnie Netflix zaczyna wprowadzać odpowiednie rozwiązania, aby utrudnić dzielenie kont.

źródło: www.tz.de

 

Przeczytaj również