Google wprowadza zmianę w swojej znakomitej aplikacji. Koniec z płaceniem - niebawem wszyscy dostaną to za darmo

Najpopularniejsze i największe firmy z branży technologicznej, takie jak Google, Apple czy Microsoft przyzwyczaiły już swoich klientów do tego, że za większość niestandardowych usług trzeba dodatkowo zapłacić. Z jakiegoś jednak powodu, Google postanowiło złamać ten schemat. Gigant z Mountain View ogłosił właśnie, że udostępni kilka swoich narzędzi do edycji zdjęć opartych na sztucznej inteligencji generatywnej wszystkim użytkownikom Zdjęć Google.

Google wprowadza zmianę w swojej znakomitej aplikacji. Koniec z płaceniem – niebawem wszyscy dostaną to za darmo
Podaj dalej

Nową funkcjonalność wszyscy użytkownicy dostaną już 15 maja. Z kolei przez kolejne tygodnie Google rozszerzy dostęp do funkcji edycji opartych na sztucznej inteligencji, które wcześniej były dostępne tylko dla telefonów Pixel i za pośrednictwem usługi subskrypcji pamięci masowej w chmurze Google One. Wcześniej taka opcja wymagała subskrypcji w kwocie 20 dolarów (ok 80 zł) rocznie.

Funkcje o których mowa to:

  1. Funkcje Google Photos AI obejmują Magic Eraser, która usuwa niechciane obiekty ze zdjęć;
  2. Photo Unblur, która wyostrza nieostre obrazy;
  3. Portrait Light, która może zrównoważyć oświetlenie zdjęcia.

Jeśli chodzi o komputery, to ww. funkcje będą dostępne tylko wtedy, gdy posiadamy Chromebooka Plus z systemem ChromeOS w wersji 118 lub nowszej. Aby uzyskać dostęp na urządzeniu mobilnym, potrzebować będziemy co najmniej Androida 8.0 lub iOS 15 i 3 GB pamięci RAM.

Przeczytaj również