Facebook będzie płatny. Mark Zuckerberg powiedział ile zapłacimy za subskrypcję

Stało się to, o czym w świecie szeroko pojętych mediów społecznościowych spekulowało się od kilku dni. Właściciel Facebooka i Instagrama Mark Zuckerberg zapowiedział, że, uruchomi płatną usługę subskrypcji zaczynającą się od 11,99 USD miesięcznie, czyli w przeliczeniu 53,11 zł (po aktualnym kursie).  Co ciekawe, stało się to tuż po tym, kiedy na podobne posunięcie dotyczące Twittera zdecydował się jego właściciel – Elon Musk.

Facebook będzie płatny. Mark Zuckerberg powiedział ile zapłacimy za subskrypcję
Podaj dalej

Płatny Facebook, ale…

Na szczęście wszyscy Ci, którzy nie wyobrażają sobie płacenia co miesiąc całkiem pokaźnej kwoty za dostęp do Facebooka, mogą odetchnąć z ulgą. Płatna będzie tylko weryfikacja konta Meta Verified, która zostanie wprowadzona jako pierwsza w Australii i Nowej Zelandii. Cała reszta będzie natomiast dalej darmowa.

Na czym ma to polegać? Cóż w ogólnym skrócie dostaniemy specjalny, błękitny znaczek przy profilu i weryfikację naszego konta dowodem osobistym. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy dwuetapową weryfikację dostępu, przez co nasz profil na Facebooku będzie zabezpieczony najlepiej, jak tylko jest to możliwe. W ramach tej dodatkowo płatnej usługi, dostaniemy również bezpośredni dostęp do wsparcia technicznego.

facebook oszustwo oszuści dane do logowania konto
fot. pixabay

„Ta nowa funkcja ma na celu zwiększenie autentyczności i bezpieczeństwa w naszych usługach” – napisał w oświadczeniu opublikowanym na swoim koncie na Facebooku Zuckerberg.

Nie będzie natomiast żadnych zmian na kontach na Facebooku i Instagramie, które są już zweryfikowane. Dodatkowo subskrypcję będą mogły wykupić tylko osoby, które ukończyły 18 lat.

Wszystko przez kryzys…

Ogłoszenie Meta pojawia się w momencie, gdy gigant mediów społecznościowych zmaga się z trudnościami finansowymi. Mark Zuckerberg już w listopadzie zapowiedział, że firma zwolni 11 000 pracowników, czyli 13 procent swojego personelu – będzie to tym samym największa redukcja pracowników w jej historii. Zwolnienia są częścią fali zwolnień ogłoszonych przez gigantów z Doliny Krzemowej, ponieważ sektor stoi w obliczu ekonomicznej zapaści.

 

Przeczytaj również