Znika koszmarny błąd w Android Auto. Sprawdź co zrobić, by się go pozbyć

Najgorszy koszmar użytkowników Android Auto, który odkryto ostatnio, doczekał się poprawki. Dzięki niej interfejs w samochodzie pozwoli korzystać z aplikacji bez problemu, a przeskalowane ikony znikną.

Znika koszmarny błąd w Android Auto. Sprawdź co zrobić, by się go pozbyć
Podaj dalej

Koszmarna usterka w Android Auto to zasługa aktualizacji urządzenia

Kierowcy korzystający z Android Auto nie zawsze mogą to robić bez problemów, o czym przekonali się po zainstalowaniu aktualizacji smartfonów do Androida 12. Błąd, który przeskalował ikony do ogromnych rozmiarów, uniemożliwił korzystanie z czegokolwiek w samochodzie.

Jak się okazało poszkodowani to właściciele urządzeń od Xiaomi. Wszyscy stracili kontakt z interfejsem samochodu po aktualizacji urządzenia mobilnego do najnowszej wersji Androida.

Jedyne co mogli zobaczyć na wyświetlaczu to ogromne ikony przycisku Home, zegara i ikonę sygnału komórkowego. Przyczyna usterki nie była znana, ale na szczęście ten problem można już rozwiązać.

android-auto-interfejs wariuje
forum Google

Dzięki najnowszej aktualizacji uciążliwy błąd znika

Za większość usterek w Android Auto wini się aktualizację systemu operacyjnego Google-Android 12. W tym przypadku tak nie jest, bo jak wiadomo, winna jest aktualizacja systemu operacyjnego urządzeń od Xiaomi.

Producent już opracował poprawkę i poszkodowani kierowcy mogą ją zainstalować. Jedyny problem polega na tym, że jak pisze Autoevolution, poprawka jeszcze nie trafiła do wszystkich urządzeń.

Kierowcy, którym to się udało, potwierdzają, że aktualizacja MIUI 13 do wersji 13.0.4.0 sprawia, że przerośnięte ikony znikają z wyświetlacza. Dlatego dziś wiemy, że problem nie leżał po stronie Google, ale po stronie producenta urządzeń.

Jedyne, co kierowcy muszą teraz zrobić, to poczekać, bo nowa wersja MIUI nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich. Kiedy dotrze, problem zostanie rozwiązany. Prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim wszyscy posiadacze urządzeń od Xiaomi będą się cieszyć z prawidłowo działającej nawigacji.

https://wrc.net.pl/mh-android-12-jest-najnowszy-ale-nie-najlepszy-google-potwierdza-pierwszy-powazny-blad-w-android-auto

 

Przeczytaj również