Złodzieje użyli zegarka Apple Watch, by śledzić samochód. Nie uwierzysz jak to się skończyło

Apple AirTag jest najlepszym urządzeniem jeśli chcesz wiedzieć gdzie są twoje rzeczy i kochasz  tego producenta. Ten wspaniały gadżet pozwala wyśledzić samochód, nawet gdy nie jest twój. Czy to się opłaca przekonali się nowojorscy złodzieje.

Złodzieje użyli zegarka Apple Watch, by śledzić samochód. Nie uwierzysz jak to się skończyło
Podaj dalej

Użyli zegarka by wyśledzić samochód i ukraść kierowcy pieniądze

Grupa siedmiu złodziei z Nowego Jorku wybrała odrobinę inne zastosowanie dla świetnego gadżetu Apple. Panowie śledzili bowiem nie swój samochód i bynajmniej nie dlatego, że go zgubili. AirTag posłużył zaś jako bardzo wygodny sposób do przejęcia sporej gotówki.

Grupa namierzyła samochód rzekomego handlarza narkotyków, który miał przy sobie mnóstwo gotówki i zainstalowała zegarek Apple Watch pod zderzakiem, aby móc śledzić jego lokalizację.

Na podstawie informacji zebranych z zegarka Apple Watch zainstalowanego w jadącym samochodzie określili dogodny moment na kradzież gotówki.

apple-watch-by sledzic samochod
foto: Apple

Plan doskonały zweryfikowało życie

Akcja nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Samochód został namierzony ale cóż z tego skoro po włamaniu się do środka gotówki nie było.

Włamywacze postanowili zaczekać na ofiarę i „uprzejmie” zapytać go o pieniądze. Zmusili kierowcę do wejścia do samochodu i znaleźli przy nim klucz do hotelu. Przeszukanie pokoju przyniosło efekt w postaci 500 000 dolarów.

Plan doskonały powiadasz? Do czasu póki nie zrobisz sobie zdjęć w morzu gotówki, co uczyniła ekipa złodziei. Pech chciał, że obecnie korzysta z nich prokuratura, bo stanowią niezbity dowód prawie perfekcyjnej kradzieży.
Przy okazji policja znalazła w telefonach inne ciekawe treści jak na przykład broń. Szef ekipy złodziei przyznał się do winy.

Przeczytaj również