Zauważono nowe tapety na Android Auto. Zdziwisz co w nich ukrył Google

Obsługa tapet to żadna nowość w Android Auto, ale właśnie odkryto, że ​​Google pracuje nad czymś dużym w tym temacie. Najnowsza wersja beta zawiera coś, co sugeruj, że obsługa tapet znacznie się zmieni.

Zauważono nowe tapety na Android Auto. Zdziwisz co w nich ukrył Google
Podaj dalej

Android Auto z nową funkcjonalnością tapet

Na tym etapie jest zbyt wcześnie, aby mówić, co dokładnie dziś planuje Google.  Zmiany w najnowszej wersji beta Android Auto sugerują, że obsługa tapet może wkrótce oferować tryb pokazu slajdów albo automatyczne obracanie w celu zwiększenia funkcjonalności.

Niedawno odkryto, że Android Auto 6.9 beta zawiera trzy nowe tapety o nazwach Drizzle, Spoke i Twilight. To było bardzo prawdopodobne, że Google rozszerzy kolekcję tapet dostępnych dla aplikacji, więc te nowe tła nie są jakąś wielką niespodzianką.

Znacznie ciekawszy jest fakt, że Google pracuje nad nowym ustawieniem, które pozwoli aplikacji na pobieranie tapet z serwerów firmy, w związku z tym zdjęcia nie będą już musiały być dołączane do pakietu APK. Co to oznacza?

nowość Google na Android Auto
foto: XDA Developers

Google rozszerzy kolekcję tapet

Przede wszystkim, pobierając tapety z serwera online, kolekcja tła w aplikacji może znacznie się powiększyć. Google po prostu doda nowe zdjęcia o wiele łatwiej i bez konieczności wdrażania aktualizacji.

Taka funkcjonalność zapewni bardziej zaawansowane możliwości, w tym opcje automatycznego obracania tapety na podstawie określonych ustawień.
Może się zdarzyć, że Google  zrobi tapetę na Android Auto, która będzie się zmieniać automatycznie w zależności od pory dnia. Na przykład tło będzie ciemniejsze podczas włączania reflektorów lub w nocy.

Bez względu na to, w którą stronę pójdzie Google, możliwość dostosowywania tapet, to tylko kwestia czasu. Powinna być wkrótce dostępna dla wszystkich użytkowników.
Niestety wciąż nie widać funkcji, o którą wszyscy prosili. W rezultacie pomimo wprowadzenia tych wszystkich dodatków użytkownik nadal nie będzie mógł używać niestandardowej tapety w Android Auto. Google chce się trzymać ręcznie wybieranych środowisk.

Przeczytaj również