Zapadła decyzja i tysiące polskich kierowców musi to zrobić w kwietniu. Ryzykują spory mandat i utratę dostępu do Google Maps

Nowe technologie stały się ważnym elementem w życiu kierowców. Dziś mogą dzięki nim poruszać się po drogach komfortowo, bo docierają do celu bez papierowych map. Ponadto wygodnie płacą za przejazd autostradami. To jednak niedługo może stać się niemożliwe.

Zapadła decyzja i tysiące polskich kierowców musi to zrobić w kwietniu. Ryzykują spory mandat i utratę dostępu do Google Maps
Podaj dalej

Operatorzy podjęli ważną decyzję, wielu kierowców musi  się do niej dostosować

Już w kwietniu korzystanie z nawigacji w telefonie może być niemożliwe w przypadku wielu kierowców. To dlatego, że kolejni operatorzy sieci komórkowych zapowiedzieli, że wprowadzają istotne zmiany. W rezultacie tysiące Polaków stanie w obliczu obowiązkowej zmiany telefonu na nowszy. Kto musi się liczyć z dodatkowym wydatkiem?

Ci, którzy korzystają w swoich telefonach z sieci 3G. To oni staną przed faktem odcięcia od możliwości korzystania z Internetu w samochodach. To dlatego, że sieć, która kilka lat temu była standardem praktycznie we wszystkich telefonach komórkowych Polaków, zostanie wyłączona. Kto powinien pokusić się o zmianę telefonu i od kiedy?

zmiana telefonu dla kierowcy albo brak google maps
fot. pixabay

Już w kwietniu najlepiej posiadać telefon z VoLTE

Kierowcy już w tym miesiącu powinni się pozbyć starszych telefonów, jeśli chcą bezproblemowo poruszać się po drogach w Niemczech. Na jakie najlepiej je wymienić?

W związku z wyłączeniem sieci 3G kierowcy potrzebują telefonu umożliwiającego połączenia w technologii VoLTE. Dzisiaj prawie wszystkie, które znajdują się w ich ofertach operatorów obsługują połączenia głosowe przez 4G/LTE. To nie wszystko, niezbędne jest także posiadanie karty SIM 4G/LTE.

W Polsce także ma miejsce podobna sytuacja. Przez brak wymiany telefonu lub karty, można mieć wkrótce kłopoty z nawiązaniem lub odebraniem połączeń głosowych, ze względu na większe obciążenie tej sieci. Ponadto nie będzie można korzystać z Internetu mobilnego. To oznacza brak możliwość korzystania z Google Maps, czy opłacenia przejazdu autostradą. W związku z tym, dobrze jest w razie wątpliwości skonsultować się z operatorem w sprawie obowiązkowej zmiany telefonu na nowszy.

NIE PRZEGAP

https://wrc.net.pl/mh-koniec-z-jazda-na-skroty-bocznymi-drogami-systemy-nawigacji-poprowadza-kierowcow-zupelnie-inaczej

https://wrc.net.pl/mh-od-poniedzialku-rusza-wazny-program-kto-moze-sie-starac-nawet-o-5000-zl-doplaty-i-gdzie-skladac-wnioski

 

Przeczytaj również