Za zakupy zamiast kartą, zapłacisz Mercedesem. Producent wprowadza rewolucyjne zmiany

W dzisiejszym świecie rządzą technologie, a tankując na stacji paliwo najczęściej płacisz już kartą płatniczą. W przyszłym roku, za zakupy zapłacisz Mercedesem. Producent właśnie oznajmił, że wprowadza udoskonalony system MBUX, którym dokonasz płatności.

Za zakupy zamiast kartą, zapłacisz Mercedesem. Producent wprowadza rewolucyjne zmiany
Podaj dalej

Daimler zrewolucjonizuje swój system informacyjno-rozrywkowy

Postęp technologiczny już jakiś czas temu zrewolucjonizował system płatności za zakupy. Dziś wykorzystujemy do tego różne środki płatnicze: karty, smarfony lub smartwatche. Klienci Daimlera, już w przyszłym roku, skorzystają z nowej możliwości, jaką im da Mercedes. O co chodzi i jak to działa?

Właściciel samochodu spod znaku gwiazdy, będzie mógł kupować towary i usługi bezpośrednio w samochodzie. Producent właśnie poinformował, że idzie naprzód i tworzy system informacyjno-rozrywkowy MBUX, udoskonalony o narzędzia finansowe.

mercedes-i visa uruchamiaja platnosc w samochodzie
foto: Dailmer AG

Producent we współpracy z VISA pozwoli ci płacić Mercedesem

Technologia, która pozwoli płacić Mercedesem, to coś znacznie bardziej ekscytującego od wszystkiego co znamy. Technologia delegowanego uwierzytelniania Cloud Token Framework, umożliwi dokonywanie płatności w samochodzie.

W praktyce oznacza to, że system MBUX od przyszłego roku otrzyma nową funkcję, która pozwoli płacić za zakupy odciskiem palca. Jak poinformował Mercedes, jako pierwsi dostaną tę funkcję kierowcy w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Wiemy już, że Mercedes pay pojawi się wiosną przyszłego roku.

Producent zdecydował się na to rozwiązanie dlatego, że spodziewa się, że partnerstwo z VISA przyniesie mu spore korzyści. Według obliczeń zysk z dokonywania płatności w samochodzie może przynieść  do 86 miliardów dolarów (do 2025 r.)

Nie ma nic wygodniejszego niż autoryzacja płatności odciskiem palca. Luksusowe doświadczenie klienta obejmuje oczywiście aspekt bezpieczeństwa, który realizujemy poprzez natywną płatność w samochodzie. Naszym klientom zapewniamy bezpieczeństwo nie tylko podczas jazdy, ale także podczas płacenia – powiedział w oświadczeniu Franz Reiner, dyrektor generalny Daimler Mobility.

 Dailmer Visa opłaty Mercedesem
foto: Mercedes-Benz

Przeczytaj również