Wjechała świeżutka aktualizacja Waze w CarPlay. Powinieneś ją mieć

Ostatnio korzystanie z Waze w CarPlay do codziennej nawigacji, było niezbyt przyjemnym doświadczeniem. Wydana na początku października aktualizacja przyniosła denerwujący problem. Wygląda na to, że pewne rzeczy zostały doprecyzowane.

Wjechała świeżutka aktualizacja Waze w CarPlay. Powinieneś ją mieć
Podaj dalej

Aktualizacja Waze przyniosła problemy z dźwiękiem

Po zainstalowaniu ostatniej wadliwej wersji Waze aplikacja całkowicie przejęła kontrolę nad dźwiękiem w CarPlay. Mówiąc w skrócie, kierowca stracił możliwość regulacji poziomu głośności w każdej innej aplikacji.

Naciskanie przycisków na kierownicy kontrolowało jedynie głośność wskazówek nawigacji Waze i to samo działo się niezależnie od tego, czy aplikacja nawigacyjna była aktywna, czy nie.

Błąd spowodowała aktualizacja Waze 4.78, którą według danych z App Store udostępniono kierowcom 6 października. Producent szybko pozyskał wiedzę o problemach, jakie spowodowała. Aktualizacja do wersji 4.78.2, która pojawiła się tydzień później, miała naprawić wadliwe dzieło programistów.

Waze pokazuje ceny paliwa google maps
foto: picjumbo

Kolejna wersja 4.78.3 jest już dostępna

Jak się okazało, niewielka zmiana przyniosła jedynie drobne ulepszenia. Problem pojawiał się od czasu do czasu, ale nadal występował. W związku z tym było jasne, że jest potrzebna kolejna aktualizacja.

Kilka godzin temu producent opublikował kolejną. Tym razem jest to Waze w wersji 4.78.3, a ten niewielki wzrost sugeruje, że to, co się pod nią kryje, to tylko poprawka. Biorąc pod uwagę, że firma nie udostępniła dziennika zmian, być może aktualizacja nareszcie rozwiąże koszmar z audio.

Jeżeli nie zauważysz zmian, proponujemy obejście problemu. Naciśnij przycisk głosowy na kierownicy, aby obudzić Siri, a następnie naciśnij go ponownie, aby zamknąć interfejs. W tym momencie sterowanie dźwiękiem CarPlay powinno powrócić do normy.

Przeczytaj również