Waze sprawia problemy ​​użytkownikom CarPlay. To zachowanie robi się irytujące

Użytkownicy CarPlay mają do wyboru dwie z aplikacji nawigacyjnych: Waze i Google Maps. Szczególnie ta pierwsza jest ceniona wśród kierowców, bo na bieżąco informuje o sytuacji na drogach, a tym samym oferuje pomoc w szybkim dotarciu do celu. A przynajmniej powinna, bo ostatnio ma z tym problemy.

Waze sprawia problemy ​​użytkownikom CarPlay. To zachowanie robi się irytujące
Podaj dalej

Kierowcy zgłaszają, że Waze się zawiesza, a po odłączeniu nadal śledzi lokalizację

Jak każda aplikacja, tak i Waze czasami nie działa w harmonii z CarPlay. Szanujący się nowoczesny kierowca lubi z niej korzystać, bo oferuje szereg przydatnych funkcji, których na próżno szukać w Google Maps.

Aplikacja pomaga ominąć korki i na bieżąco informuje o sytuacji na drogach. Tak było do niedawna, bo obecnie nawigacja w CarPlay  generuje szereg denerwujących problemów.

Użytkownicy Reddit zgłaszają, że Waze nie aktualizuje już na bieżąco map, dopóki kierowca nie odblokuje swojego iPhone’a. Ponadto aplikacja się zawiesza i nie zamyka, tak jak powinna po odłączeniu telefonu.

Niektórzy kierowcy zauważyli, że niebieski owalny wskaźnik nie znika nawet wtedy, gdy wyłączą CarPlay. Co oznacza, że Waze nawet wtedy śledzi lokalizację użytkownika.

bmw-apple-carplay
foto: BMW

Obecnie lekiem na problemy jest jedynie Google Maps

W przeszłości pojawiały się podobne problemy z Waze, ale wówczas źródłem problemu była aktualizacja iOS. Obecna sytuacja nie wskazuje jednoznacznie, że źródłem awarii jest nawigacja.

System iOS może zawiesić działanie aplikacji, gdy działa w tle, co uniemożliwia jej bieżące aktualizowanie lokalizacji. Po wydanej jesienią aktualizacji iOS 15 Google Maps również generowały problemy, które zniknęły po wydaniu kilku aktualizacji.

Jedno jest pewne, jeśli Waze nie postara się o szybką poprawkę, kierowcy zwrócą się w stronę Google Maps. Dla pewności sprawdzaj swojego iPhone’a co jakiś czas upewniając się, że posiadasz najnowsze wersje systemu i aplikacji służących do nawigacji.

Przeczytaj również