Waze otrzymał nową świetną funkcję. Aplikacja prześle kierowcom nowy typ ostrzeżeń

Waze to aplikacja, która jest w czołówce ulubionych narzędzi kierowców, którzy korzystają z nawigacji. Zdobyła popularność ze względu na silnik crowdsourcingowy, który pozwala na przesyłanie ważnych powiadomień w aplikacji.

Waze otrzymał nową świetną funkcję. Aplikacja prześle kierowcom nowy typ ostrzeżeń
Podaj dalej

Waze umożliwi kierowcom wysyłanie zgłoszeń o powodzi

Jeśli z Waze nie musimy tłumaczyć, skąd się bierze jego popularność i dlaczego warto z niego korzystać. Obecnie aplikacja do nawigacji otrzyma nową ważną funkcję, jaką jest powiadomienie o powodzi.

Mówiąc prościej, kierowcy korzystający z Waze otrzymają alert o powodzi, dzięki kierowcom, którzy wyślą zgłoszenie w aplikacji i zaznaczą lokalizację na mapie nawigacji. Obecnie firma pracuje nad tym, aby wszystko działało w możliwie prosty sposób.

Wszystko dzięki partnerstwu między firmą należącą do Google, organizacją RISE i FloodMapp.
Programiści tych firm współpracowali razem nad zaawansowaną implementacją. Dzięki temu aplikacja pozwala na wysyłanie ostrzeżeń o powodziach użytkownikom Waze, bez potrzeby wcześniejszego zgłaszania.

Waze pokazuje ceny paliwa google maps
foto: picjumbo

Nowa funkcja na początek trafi do wybranych kierowców

FloodMapp opracował system prognozowania, który analizuje na bieżąco dane dotyczące pływów, rzek i opadów deszczu. To pozwoli dokładnie oszacować, gdzie może wystąpić powódź. Dzięki współpracy firm wszystkie przetworzone dane automatycznie wyświetlają się w sieci drogowej. W dalszej kolejności trafiają do Waze, gdzie wygenerują się alerty dla pobliskich kierowców.

Aplikacja służąca do nawigacji wyświetli powiadomienia wizualne i dźwiękowe ostrzegające o powodziach. Użytkownicy, aby udoskonalić model prognozy, powinni potwierdzić powódź, jeśli rzeczywiście ma miejsce. To pozwoli zweryfikować czy wszystko działa prawidłowo.

Gdyby tak się stało aplikacja zmieni trasę i będzie się starać trzymać kierowców z dala od niebezpiecznych miejsc.
Ta nowa funkcja wystartuje w Norfolk w stanie Wirginia (USA), ale jeśli wszystko zadziała jak trzeba, z czasem może trafić do większej liczby regionów i użytkowników.

W międzyczasie, jeśli używasz Waze i napotkasz na zagrożenie na drodze, nie zapomnij tego zgłosić. W ten sposób pomagasz innym kierowcom.

https://wrc.net.pl/waze-z-nowa-aktualizacja-otrzyma-wizualny-dodatek-kierowcy-od-dawna-o-nim-marzyli

Przeczytaj również