Użytkownik forum Google wynalazł poprawkę, która usuwa długotrwały błąd w Android Auto

System Android Auto ma wiele zalet, ale i niestety sporych wad, których naprawa zajmuje producentowi nawet kilka miesięcy. Trudno się dziwić, że użytkownicy sami szukają rozwiązań na obejście problemów.

Użytkownik forum Google wynalazł poprawkę, która usuwa długotrwały błąd w Android Auto
Podaj dalej

Aplikacja Android Auto wchodzi w tryb czarnego ekranu

Dużo by wymieniać, jeśli chodzi o awarie Android Auto. Jedną z bardziej irytujących usterek jest błąd, który użytkownicy zgłosili w czerwcu zeszłego roku. Wówczas system nagle zaczynał się zawieszać na jednostkach głównych samochodów.

Zmiany wprowadzone przez aktualizacje spowodowały, że aplikacja Android Auto weszła w tryb czarnego ekranu. Działo się tak, w momencie przejścia telefonu w tryb blokady. Najbardziej ucierpieli kierowcy posiadający telefon OPPO.

Wydaje się, że ów problem generuje urządzenie z Androidem, bo Android Auto zawiesza się automatycznie po zablokowaniu telefonu.

android auto
shutterstock

Użytkowników forum Google sam opracował „poprawkę”

Twórca poprawki sugeruje, że problem powstaje podczas uruchamiania Android Auto na tych urządzeniach. Jak sobie z tym poradzić?
Na początek należy aktywować tryb programisty w telefonie, w tym celu musisz dotknąć numeru kompilacji na ekranie „Informacje” siedem razy. Następnie przejdź do menu ustawień programisty i poszukaj opcji, by ustawić telefon na tryb aktywny podczas ładowania.

Ten zabieg pozwoli na to, by telefon był aktywny podczas ładowania i jednocześnie podczas uruchamiania Android Auto. Kiedy uruchomisz tę funkcję, upewnij się, że sam nie zablokowałeś ręcznie telefonu, gdy podłączyłeś go do jednostki głównej.

android-auto-nowa funkcja google
foto: Google

Takie obejście problemu ma jednak kilka wad

To proste rozwiązanie podczas jazdy nocą z włączonym ekranem nie jest zbyt wygodne. Ponadto, jeśli naładujesz telefon i uruchomisz Android Auto, a ekran jest włączony przez cały czas, istnieje ryzyko jego przegrzania.

Dlatego, jeśli chcesz przywrócić Android Auto w swoim samochodzie, bo masz problem z czarnym ekranem, musisz być świadomy tych niedogodności. Co nie znaczy, że to rozwiązanie ma sens i przyda cię się, zwłaszcza gdy jeździsz na krótkich dystansach.

Jeżeli nie przeszkadza ci ciągłe włączenie ekranu telefonu, ta sztuczka może ci się przydać, dopóki Google nie naprawi problemu. Nawet jeśli producent twierdzi, że usterkę już naprawił, wypuszczając aktualizację dla telefonów OPPO- wcale tak nie jest.

Użytkownicy na forach Google, wyjaśniają, że ​​kolejna poprawka jest bezdyskusyjnie potrzebna. Na ten moment ani amerykański gigant, ani producent telefonów OPPO nie potwierdzili, że pracują nad kolejną aktualizacją, która rozwiąże ten problem.

Przeczytaj również