Tesla Model 3, debiutuje w carsharingu. Oferta za wynajem, już od 2 000 zł

Norweska Vygruppen (Vy) największy operator carsharingu, uruchomił nową usługę. Na stronie internetowej firmy, znajdziesz Teslę Model 3,  najlepiej sprzedający się samochód elektryczny na świecie.

Tesla Model 3, debiutuje w carsharingu. Oferta za wynajem, już od 2 000 zł
Podaj dalej

Wystarczy aplikacja Vybil i Tesla Model 3 jest gotowa do drogi

Oferta największej wypożyczalni w Norwegii, pozwala kierowcom na bliższe poznanie i doświadczenie flagowego elektryka ze stajni Elona Muska.
Korzystanie z oferty Vy nie jest skomplikowane, bowiem wynajem Tesli Model 3,  odbywa się za pomocą aplikacji na smartfony. Po uzyskaniu dostępu do samochodu, użytkownicy mogą z niego korzystać z ramach określonych przez Vy.

Z uwagi na panujące przepisy dotyczące limitów prędkości, maksymalna prędkość Modelu 3 dla wynajmujących,  ograniczono do 135 km/h. Samochód informuje kierowcę o fakcie zbliżania się do limitu prędkości.

Zabezpieczenie wprowadzono, również ze względu na wysokie osiągi elektryka, które są dostępne w ciągu kilku sekund. Z tego samego powodu, oferta wynajmu Tesli, jest skierowana do kierowców, którzy ukończyli 23 lata.

model-3-norway-Tesla
foto: Vy

Ile kosztuje zwiedzanie Norwegii elektrykiem?

Wynajem Tesli Model 3, kosztuje więcej niż innych samochodów elektrycznych, jakie firma ma w ofercie. Wynajęcie Tesli Model 3 na siedem dni, to koszt około 2211 zł. To wystarcza na pokonanie dystansu 2 tys.kilometrów. Koszty doładowania i ładowania docelowego, wlicza się w cenę wynajmu.

Doładowanie Tesli Model 3 z floty Vy, odbywa się przez superładowarki i ładowarki Tesli. W Norwegii nie ma z tym większego problemu, ponieważ sieć ładowarek Tesli jest dość liczna.

W kraju fjordów samochody elektryczne są popularne, a oferta wypożyczalni dobrze wpłynie na reputację Tesli w kraju. Fakt, że największy krajowy przewoźnik wybrał Teslę, za flagowy samochód w ofercie, potwierdza jej atrakcyjność. W czasach gdy Audi z sukcesem weszło na norweski rynek z modelem e-tron, to świetny sposób na to by namówić potencjalnych klientów, na zakup Tesli.

Przeczytaj również